Výhody vinylovej podlahy

vinylová podlaha
Za posledné roky sme sa v mnohých bytoch a rodinných domoch stretávali predovšetkým s drevenými parketami, plávajúcimi podlahami, či koberci. Tomu je však už koniec. Na scénu totiž prichádza nový obľúbenec medzi podlahovými krytinami – vinyl. V čom si tento materiál získal priaznivcov medzi mnohými rodinami?
výhody

Vinylové podlahy sú žiadané najmä vďaka svojej cene, ktoré môžu drevené podlahy len ťažko konkurovať. Za priaznivou cenou stojí ešte nenáročná montáž a minimálna údržba. Pokládku zvládnete pokojne aj sami, avšak odporúčam aj napriek jej jednoduchosť zavolať na pomoc odborníkov, ktorí ju zvládnu položiť ešte v kratšom čase a určite kvalitnejšie a starostlivejšie.

Čo sa týka údržby, nevyžaduje vinyl žiadny špeciálny servis. Mnoho odborníkov dokonca radia stierať povrch iba obyčajnou vodou bez akýchkoľvek pridaných prípravkov. Nekvalitnými prípravky by ste mohli podlahe skôr uškodiť. Radšej sa teda poraďte o vhodnom čistiacom prostriedku s niekým skúseným a kupujte ho zásadne v špecializovaných predajniach.

Podlaha si taktiež poradí aj s veľkou záťažou celej rodiny. Ak nešťastnou náhodou spadne hrnček s kávou, vínom, či džúsom, vinyl tekutinu neprepustí a jej dekor sa ani nezadarbia. Stačí neporiadok iba zotrieť vodou a po vyliatych nápojoch neostanú ani pamiatky, na rozdiel od kobercov, do ktorých by sa tekutina ihneď vsiakla.
Drevo, dlažba aj kameň

Obľúbený je tiež vďaka svojmu množstvo najrôznejšie dekorov. Najčastejšie sa pravdepodobne stretneme s imitáciou rôznych druhov dreva, ktoré sú navyše veľmi autentické a utvoria tak teplo domova. Populárne sú ale aj ďalšie imitácie prírodných materiálov ako kameň alebo tiež korok.
Kam ich môžeme umiestniť?

Jasnou voľbou pre ich umiestnenie sú obývacie izby, spálne, či tiež detské izby. Podľa brnenských predajcov sa vinylové podlahy dajú umiestniť aj do kúpeľní a kuchýň, lebo sú odolné proti vlhkosti.