Feng shui obývacia izba

Obývačka sa používa pre množstvo aktivít – pre odpočinok, ako rodinná miestnosť, kde sa hrajú hry, a ako izba pre zábavu, kde sa sleduje televízie a počúva hudba.

V niektorých domácnostiach, obzvlášť v bytoch, môže mať obývačka pripojenú jedálenský plochu alebo sa jeho časť môže používať ako priestor pre pracovňu alebo kanceláriu. Ak majú byť tieto rozmanité funkcie úspešne posilňované, je dôležité zariadenie izby.

Obývacia plochy by mali byť príjemné. K tomu môže pomôcť farebnú schému.

Dôležitá je take proporcie. V prestavaných stodolách alebo skladištiach s veľkými otvorenými priestormi a vysokými stropmi je lepšie zostaviť skôr male skupinky nábytku, než sa snažiť vytvoriť vnútri priestoru jediný izbu.

V malých izbách sa snažte mať knižnice a obývacie steny nízke, inak bude mať pokoj vysoko položené ťažisko a zdanlivo bude vytvárať akúsi hradbu.

Zvlášť dôležité je zahradiť pracovnú alebo kancelársku plochu, aby sme nemuseli neustále myslieť na prácu, keď sa budeme snažiť odpočívať.

sedenie

Obývacie izby sú plochy jin plné pohodlných, látkou potiahnutých sedačiek, ktoré majú tiež charakteristiku jin. Kreslá a pohovky s vysokými operadlami na chrbát a ruky sú ochranné a symbolizujú formácie korytnačky, draka a tigra, ktoré ponúkajú podporu tým, ktorí v nich sedia. Podnožka stojaci v blízkosti značí pozíciu fénixa.

Osoby sediacej v izbe by nemali pokiaľ je to možné, sedieť chrbtom k dverám.

Hostia by sa mali pri príchode cítiť vítaní, preto im ponúknite najlepšie miesta proti dverám. V izbách, kde kreslá a pohovky nestojí chrbtom k stene, vytvoríte stabilitu za sedačkami tak, že tam umiestnite stôl alebo knižnicu.

Vždy je najlepšie, ak má nábytok zaoblené rohy. Pokiaľ z hlavnej obývacej plochy vedú dvere do spálne, uistite sa, že nábytok nevysiela z rohu do spálne “jedovatý šíp”. Dvere od obývacej izby nechávajte otvorené.

Chrbtom k dverám

Ak máte hosťa, ktorý hovorí viac, než by mal, posaďte ho chrbtom k dverám, aby sa obmedzila jeho dominancie v skupine. Nepozvaní hostia, ktoré by ste radi videli čo najskôr odchádzať, by mali sedieť mimo hlavnú skupinu.