Spríjemnite si cestovanie autom

Vždy predtým, ako odcestujeme, skontrolujeme si, či sme nič nezabudli a či je auto v poriadku. Párkrát sa stane, ale to skôr cez zimu, že nenaštartujeme. Keď sa to však stane cez leto, môžeme za to viniť práve kompresor. Buď si kompresor v rýchlosti dáme repasovať, alebo pôjdeme do servisu s tým, aby nám dali úplne nový.

 

Možno budete musieť zvoliť iný spôsob cestovania. Nenechajte si však pokaziť voľné chvíle a užite si ich naplno. Aby však pre vás cestovanie v aute nebola nočná mora, poradíme vám, ako ho zvládnuť, najmä v týchto extrémnych horúčavách.

Klimatizácia 

Vďakabohu za klimatizáciu. Aj vy ste si to povedali, keď ste vyrážali na výlet? Vo veľkom množstve vám ale narobí skôr šarapatu, ako vám bude užitočná. Všetko s mierou. Púšťajte si ju len na chvíľu a klimatizáciu striedajte len s obyčajným fukárom. Môže sa stať, že v prvom momente vám bude vadiť, keď bude na vás fúkať. Určite to však bude lepšie, ako by ste sa mali potiť a počas jazdy sa prezliekať do suchého oblečenia. Pozor ale, počas cesty sa vám môže ozvať aj vaše turbo. Popremýšľajte, či by nebolo lepšie vymeniť ho za repasované turbo ešte predtým, ako začnete podnikať výlety alebo pôjdete na dovolenku.

Aby cestovanie autom nebola pre vás nočná mora, zabezpečte si čerstvý vzduch v interiéri auta, dostatok tekutín, pohodlné oblečenie, funkčnú klimatizáciu a samozrejme aj dobrú náladu. Cestovanie v aute bude hneď príjemnejšie.