Prekonajte strach z jazdenia

Aj vy napriek tomu, že máte vodičský preukaz, nejazdíte? Čudovali by ste sa, ale mnoho žien a prekvapivo aj mužov svoje jazdecké schopnosti nevyužíva už niekoľko rokov a namiesto toho si volí iný spôsob dopravy. Dobre však vieme, že práve auto nám uľahčuje prístup na akékoľvek miesto.

Ak ale chcete byť mobilnejší, odporúčame vám začať skúšať jazdiť. Nemusíte mať naštudované, ako funguje závitovková prevodovka. Postačí, ak sa naučíte rozbiehať, cúvať, brzdiť. Hlavne musíte skúšať, skúšať, skúšať!

Keď si už sadnete za volant, nerobte to sami. Prizvite k sebe niekoho blízkeho, niekoho, kto vie šoférovať, aby vás usmerňoval v prípade, že nebudete vedieť, čo máte robiť. Najprv sa naučte základ a až potom vyjdite na cesty. Skúšajte najskôr kratšie vzdialenosti, kde nemusíte riešiť žiadne ťažké prekážky ako úzke cesty, cyklistov, autá odstavené pri ceste. Nezabúdajte, že sa nesmiete ťahať ku krajnici. Ohrozili by ste tak spomínaných cyklistov.

Strach z jazdenia prekonáte jedine vtedy, keď si uvedomíte dôležitosť jazdenia a sadnete si za volant aj napriek tomu, že sa budete od strachu triasť a bude vám búšiť srdce. Nezaujímajte sa o to, či máte v kufri rezervu a či novšia planétová prevodovka nezlyhá zrovna vtedy, keď si vy sadnete za volant. Nehľadajte príčiny, prečo b ste si práve v tomto momente nemali sadnúť za volant.