Zasnežené cesty – postrach pre vodičov

Tento problém vás zatiaľ trápiť vôbec nemusí, ale určite si ešte spomínate na tohtoročnú dlhú zimu, kedy sme si ešte v apríli obliekali zimné bundy a na autách mali ešte zimné pneumatiky. Čas neuveriteľne rýchlo letí a zima sa prehupla rovno do leta, kedy opäť úradujú neznesiteľné horúčavy.

 

Ani sa ale nenazdáme a opäť tu budeme mať zimu. Predstavujete si tie zasnežené cesty a tie správy v novinách o tom, že cestári opäť nestíhajú odhŕňať sneh? Zasnežené cesty sú v skutočnosti nočnou morou pre každého šoféra, ktorý dennodenne cestuje do práce a po tom, čo mu konečne odrosia a odmrznú okná na aute, vydá sa na cesty a zrazu toto.

 

Nikdy neriskujte, keď vidíte, že cesty nie sú dostatočne odhrnuté. Ťažko sa to bude počúvať, ale je lepšie, keď vyrazíte skôr, ako by ste mali ostať niekde visieť v kolóne a hromžiť, prečo ste si radšej nezvolili iný dopravný prostriedok. Môžete mať aj tie najspoľahlivejšie pneumatiky Bridgestone, ale keď si cestári nedajú záležať a cestá je buď zapadnutá, alebo úplne zľadovatená, kontrolu nad autom môžete ľahko stratiť.

 

Cestujte vždy opatrne. Radšej choďte pomalšie, ako by ste mali riskovať to, že dostanete hodiny alebo skončíte zapadnutý v snehových závejoch. Neutrpíte len vy, ale aj vaše auto. Bezpečnosť na cestách ovplyvňuje nielen stav vozovky, ale aj samotní vodič, preto si sadajte za volant maximálne sústredený a hlavne nie pod vplyvom alkoholu.