Vodičský preukaz

Kedysi bola skôr výnimka, ako pravidlo, že si každý mladý človek po dovŕšení veku dospelosti spravil vodičský preukaz. Vodičský preukaz bol vzácnosť. Poväčšine ho vlastnil najmä otec – hlava rodiny a keď zrovna bol mimo domova a rodina sa potrebovala dopraviť na iné miesto, museli buď zvoliť hromadnú dopravu, alebo počkať. 

Ste si sami sebe pánom 

Keď budete vlastniť vodičák, nemusíte vôbec riešiť, kedy jednotlivé spoje, buď autobusové, alebo vlakové, chodia. Vyrazíte kedy chcete, počas jazdy si urobíte prestávok, koľko len chcete a hlavne – budete si robiť prestávky, kedykoľvek budete chcieť. Samozrejme, častokrát vás môžu zbrzdiť kolóny. To však nedokážete ovplyvniť ani keby idete diaľkovými autobusmi, poprípade vlakmi. Ak teda ešte len premýšľate nad tým, či si vôbec spraviť vodičský preukaz v najbližšej autoškole, možno sme vás práve presvedčili, že vodičský preukaz sa naozaj oplatí vlastniť.

 Strach 

Najmä ženy- začiatočníčky pociťujú strach. Len pri predstave, že budú musieť ísť sami na väčšiu vzdialenosť, ako boli zvyknuté v autoškole, v nich prebúdza strach. Môže sa stať, že dostanete blok a na niekoľko mesiacov/ rokov prestanete jazdiť. V tomto prípade vám pomôžu len kondičné jazdy pod dohľadom inštruktora, ktoré samozrejme nebudú v cene kurzu v autoškole. Budete si musieť za ne priplatiť. Najprv však vyskúšajte ísť na odľahlé parkovisko, kde si vyskúšate štartovanie, brzdenie, pozdĺžne parkovanie, cúvanie. Vezmite si však so sebou skúseného šoféra, ktorý vás v prípade robenia chýb bude upozorňovať.

Ceny kurzov 

Kurzy jazdenia v tomto roku začali rapídne zdražovať. Dajú sa však nájsť autoškoly, ktoré cenníky autoškôl nepomenili, čiže kurzy výrazne nezdraželi. Treba si však porovnať viacero autoškôl a potom sa rozhodnúť pre jednu pre vás najvýhodnejšiu.