Starostlivosť o interiér automobilu

Auto je dopravný prostriedok, ktorý nás dovezie na miesta, kde sa nemáme inak možnosť dostať. A predsa sa oň nestaráme tak, ako by sme mali. Mnohé takmer nové autá vyzerajú v dezolátnejšom stave ako mnohé niekoľkoročné. Všetko samozrejme záleží od toho, ako sa o auto sám majiteľ stará. Vzhľad automobilu ovplyvňuje aj to, či máte auto schované v garáži, alebo je len na parkovisku. Na parkovisku je vystavené mnohým vrtochom počasia a ešte k tomu aj nedisciplinovaným vodičom. Ako sa ale starať o samotný interiér auta? Poradíme si.

Utieranie prachu 

V prvom rade si treba uvedomiť, že aj v aute sa práši. Majte vždy nachystanú po ruke handričku s chemickými prostriedkami, vďaka ktorým povrch palubnej dosky poutierate od prachu. Odporúčame vám aspoň raz za dva mesiace poutierať každý kútik. Samozrejme, môžete aj častejšie. Vždy si odsledujte, aká vrstva prachu je na palubnej doske. Nebolo by to pekné, najmä ak budete viesť niekoho známeho. Pri utieraní prachu na palubovke kľudne pretrite aj deflektory.

Vysávanie

 Keď poutierate prach, nesmiete zabudnúť zvliecť poťahy a povysávať čalúnenie sedačiek. Dávajte si pozor, aby ste si nepricvikli káble od vysávača do dverí. Opatrne s nimi. Dajte si predlžovačku, ktorú si dáte blízko auta a vďaka tomu budete môcť vysávať interiér automobilu bez najmenších problémov. Odporúčame vám gumené rohože dávať radšej von, keď budete vysávať. Možno sa vám to nezdá, ale aj pod nimi nájdete množstvo špiny.

Čistenie vaničiek

Či už plánujete čistiť interiér automobilu, alebo jeho zovňajšok, vyhraďte si naň dostatok času. Okrem utierania prachu, prášenia kobercov a vysávania dávame do pozornosti aj umývanie vaničiek do kufra.