Zmeny dizajnu na vytvorenie upokojujúceho prostredia v detskej izbe

Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť v domácnosti a najmä v detskej izbe, ktoré pomáhajú eliminovať bežné veci, ktoré môžu zvýšiť úzkosť u detí s ADHD a pomôcť podporiť upokojujúce prostredie.


Zvoľte upokojujúcu farbu. Farba vášho detskej izby a môže prispieť k jej nálade a úrovni úzkosti dieťaťa. 


Minimalizujte rozptýlenie. Detská izba  s príliš veľa hračkami a inými predmetmi vytvára len väčšiu možnosť rozptýlenia. Zamerajte sa na to, čo vaše dieťa miluje najviac a odstráňte zvyšok, alebo ukladajte ostatné predmety do častí, ktoré nie sú viditeľné. V priebehu času postupne zisťujte nové príležitosti a záujmy svojho dieťaťa.

Vyhýbajte sa tomu, aby ste v detskej izbe strážili stôl a ak to nie je možné, uistite sa, že je pracovný stôl pred spaním uprataný.


Minimalizujte elektroniku v detskej izbe.. Činnosti, ako je sledovanie televízie a hranie videohier v tom istom priestore, kde vaše dieťa spí, môže mať negatívny vplyv na kvalitu spánku, čo zase vedie k väčšej úzkosti, rušivému správaniu a neschopnosti sústrediť sa počas dňa.


Uložte dieťa k  spánku. Často deti s ADHD majú ťažkosti so zaspávaním. Ak chcete podporiť kvalitný spánok, vytvorte pokojné prostredie, ktoré  je v pohode a tiché, a tiež bez rozptýlenia, ako sú hračky a elektronika.

Hľadajte inšpiratívny dizajn. Navrhnúť detskú izbu môže byť jednoduchšie, ak ju zariaďujete kompletne od jedného dodávateľa. Rozpravkovaizba.sk ponúka na výber množstvo nápadov, ako zariadiť detskú izbu. Nechajte sa inšpirovať, a efektívne usporiadajte detskú izbu vášho dieťaťa podľa posledných trendov.