Ako vybrať kočík pre dieťa

Keď príde čas na narodenie dieťaťa, mnohí rodičia sú zmätení pri výbere kočíka, pretože medzi obrovskou rozmanitosťou môže byť ťažké rozhodnúť sa o výbere. Modely sa líšia materiálom, technickými možnosťami a vybavením. Na čo by ste si teda mali dať pozor?

V prvom rade by ste si mali vybrať kočík s ohľadom na jeho funkčnosť a vybrať ho na konkrétne účely. Napríklad na prechádzky v parku alebo pohyb bezprostredne po narodení dieťaťa.

Aké sú detské kočíky?

Vo všeobecnosti existuje niekoľko hlavných modelov kočíkov:

• univerzálny;

• tradičný;

• Hlboký.

Univerzálny kočík. Model je určený pre deti od narodenia do troch rokov. V závislosti od zrelosti dieťatka môžete na kočík pripevniť sedačku do kočíka – na prechádzky tak nebudete musieť kupovať samostatný kočík.

Tradičný kočík. Tento typ kočíka sa dobre hodí na prechádzky, keď bábätko vyrastie a hlavný kočík už nie je. Kočík má špeciálne sedadlo, ktoré pomáha dieťaťu držať chrbát. Pohodlné a zároveň bezpečné rukoväte pomáhajú držať a nevypadnúť z vozíka. V prevádzke sú takéto modely pomerne ľahké a manévrovateľné.

Hlboký detský kočík. Tento model je určený pre novorodencov a do šiestich mesiacov. Jeho hlavnou črtou je, že podvozok je vyrobený vo forme písmena X, čo umožňuje jazdiť s dieťaťom celkom hladko aj na nerovnej ceste. Samotná konštrukcia je vyrobená z pevného rámu, ktorý spoľahlivo chráni dieťatko pred poškodením.

Z akého materiálu sú kočíky vyrobené?

Dnes sa na výrobu detských kočíkov používajú látky vyrobené z ekologického polyesteru. Takáto tkanina je považovaná za vodotesnú, dobre udržuje teplo, odoláva mechanickému poškodeniu a neroztrhne sa. Polyester v kombinácii s ľanom a bavlnou dobre odoláva slnečným lúčom a neprepaľuje sa.

Pokiaľ ide o farbu kočíka, ak dodržiavate tradície, potom pre dievča by ste si mali vybrať model vo svetlých odtieňoch, či už je to ružová, biela, broskyňová, a pre chlapcov – tmavšie tóny, ako je zelená, modrá a hnedá.