Záhradný nábytok

Posedenie môžeme budovať v najrôznejších podobách. Najčastejším spôsobom sú záhradné pergoly či altány. Do nich tiež patrí záhradný nábytok, ktorý však môžeme umiestniť aj na voľnom priestranstve v záhrade, na terase, alebo pod rozložitým stromom, ktorý v lete vytvára príjemný tieň, alebo naopak na slniečku napríklad vedľa bazéna.

Pokiaľ ide o pergoly, záleží na priestorových možnostiach a na vašom vkuse. Ideálnym miestom je tichý kút pokiaľ možno čo najďalej od pouličného ruchu. Jeho súčasťou môže byť aj záhradný krb, alebo gril. Grilovanie je viac spoločenskou než rýdzo gurmánsku záležitosťou. Posedenie pri grile pod pergolou obrastenou treba vínnou révou, či inými popínavými rastlinami, je krásnym zakončením letného dňa a môže byť príležitosťou na organizovanie rodinných osláv či posedenie s priateľmi. Ak si tento priestor vybavíte vhodným záhradným nábytkom, bude posedenie o to príjemnejšie. Nábytok môže byť zhotovený z rôzneho materiálu.

Najčastejšie to býva drevo, ktoré nikdy nesklame. Obľúbeným materiálom je tiež ratan, alebo umelý ratan. Ratanový nábytok má oproti drevu niekoľko výhod. Hlavne je to jeho nízka hmotnosť, takže sa s ním ľahšie manipuluje. Taktiež jeho životnosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom je vyššia ako u iných materiálov. Nezanedbateľná je tiež jeho nenáročnosť na údržbu, pretože ratanový nábytok stačí občas utrieť vlhkou handričkou a nemusíte ho impregnovať a natierať ako nábytok drevený, prípadne kovový.

K záhradnému posedenie tiež patria rôzne lavice či lavičky, ktoré môžete umiestniť na ľubovoľnom mieste v záhrade. Nemusí to byť len tradičné drevené lavičky, ale napríklad aj lavičky kamenné či z umelého pieskovca.