Umývanie výkladov a presklených plôch

Umývanie výkladov a presklených plôch, hlavne v nákupných centrách a obchodných prevádzkach, kde je skla najviac, je práca pre profesionálov, ktorí vedia aké čistiace prostriedky použiť, nepoškriabu povrch a neostanú po nich šmuhy.

Čistiace nástroje

Pri čistení okien je dôležité zvoliť správne náradie. Uspokojivé výsledky, to znamená sklo bez šmúh, možno dosiahnuť len použitím utierok z mikrovlákna. Táto mäkká polyesterová tkanina ľahko „zbiera“ nečistoty z čisteného povrchu a je tiež extrémne sajúca. Na čistenie skla stačia tenké utierky z mikrovlákna s nízkou plošnou hmotnosťou. Najlepšie je nepoužívať žiadne leštiace prípravky. Tvoreniu šmúh účinne zabráni aj stierka na okná, ktorá z nich odstráni prebytočnú vodu. Použitie takúchto nástrojov šetrí čas a znižuje námahu pri čistení sklenených plôch.

Odstránenie nečistôt zo sklenených povrchov

Odstraňovanie nečistôt je rovnako dôležitou časťou čistenia výkladov. A podobne ako pri umývaní, aj v tomto prípade sa zíde ruka profesionála.

Hneď na začiatku je potrebné zbaviť sa všetkých nečistôt, čo zahŕňa aj strhnutie ochranných fólií, zoškriabanie silikónu, farby, či odstránenie neporiadku po cemente a vápenci, ktorý ostal po stavbe alebo renovácii.

Pri odstraňovaní nečistôt je treba byť mimoriadne pozorný a samozrejme používať iba vhodné pracovné nástroje, ktorými profesionálna čistiaca a upratovacia firma prirodzene disponuje. Zle zvolené nástroje, ako napríklad špachtľa či nožnice, sú totiž najčastejšou príčinou vzniku rôznych škrabancov na skle.

Vsaďte na impregnáciu

Na rozdiel od zdania nie je povrch skla dokonale hladký. Sú na ňom mikroskopické dutiny, v ktorých sa často hromadia nečistoty, vodný kameň či usadeniny z vody či mydla. Našťastie existuje spôsob, ako to napraviť – a to impregnáciou. Tá spočíva vo vytvorení hladkej hydrofóbnej vrstvy na skle. Aby ste ju dosiahli, veľmi dôkladne povrch očistite. Potom naň naneste rovnomernú vrstvu špeciálneho impregnačného prostriedku a po niekoľkých minútach ho dôkladne vyleštite mäkkou handričkou. Ak je sklo impregnované, bude sa dať ľahko čistiť, pričom pomocou handričky na sklo odstránite iba kvapky vody alebo nečistoty.

Záver

Tento článok vznikol za pomoci upratovacej firmy SKcleaning. Ak túžite ma mať profesionálne vyčistené výklady a presklené plochy, oslovte profesionálov.