Odstránenie škvŕn od vína je možné: najlepšie triky

Kto by nikdy nepustil pohár vína na obrus, koberec alebo oblečenie? Vďaka našim skúsenostiam (alebo práve kvôli nim) vieme, že odstránenie škvŕn od vína je dosť ťažké. Ale všetko v živote má riešenie, preto sa nevzdávajte svojho obľúbeného oblečenia. Musíte len identifikovať materiál zafarbenej textílie a použiť konkrétny prostriedok nápravy. Uvidíte, ako sa vám podarí odstrániť škvrnu od vína.

V tomto článku vám dám niekoľko trikov, ale skôr ako začnem, chcem vám pripomenúť , že v súčasnosti by ste sa mali pokúsiť odstrániť škvrnu . Čím viac víno schne a čím hlbšie ide do látky, tým náročnejšie bude čistenie.

Ďalší tip: nikdy nemažte škvrny od vína. Aby ste sa pokúsili absorbovať čo najviac tekutiny, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je položiť papierové obrúsky alebo kuchynskú rolku. Potom použite jedno z nápravných opatrení, ktoré navrhujem nižšie.

8 trikov, ako odstrániť škvrny od vína

 1. Horúce mlieko na suché miesta
  Keď škvrna od vína zaschne, môžete skúsiť odev namočiť do horúceho mlieka. Neskôr perte rovnakým spôsobom ako obvykle.
 2. Soľ na mokré škvrny
  Je víno ešte mokré? Posypte škvrnu dobrou hrsťou soli. Nechajte niekoľko hodín schnúť, povysávajte a vyčistite handrou navlhčenou v mydlovej vode alebo saponáte. Sú aj takí, ktorí na umývanie škvŕn používajú sódu, ale pravdou je, že som sa to nikdy neodvážil skúsiť.
 3. Amoniak a peroxid vodíka pre červené víno
  Je škvrna červené víno? Nepanikár. Pridajte niekoľko kvapiek amoniaku do vody a rozotrite. Alternatívou je naliať malé množstvo mydla do trochy peroxidu vodíka a naniesť na škvrnu.
 4. Alkohol na odstránenie škvŕn od bieleho vína
  Biele víno nie je také strašidelné, ale potrebuje tiež špecifické čistenie. Škvrna zvyčajne vyjde pri trení alkoholom. Nefungovalo vám to? Pridajte trochu soli a niekoľko kvapiek citrónovej šťavy.

 1. Z kobercov odstráňte škvrny od vína
  Tieto koberce sú obvykle najhoršie zastaví, keď pohár vína klesá. V tomto prípade sú najúčinnejšími prostriedkami nápravy tieto dva:

Drhnite kefkou namočenou v horúcej vode a saponáte . Potom očistite čistiacim octom zriedeným vo vode. Nechajte uschnúť
Koberce zo sisalu sa čistia ako ostatné. Stačí, ak polovicu octu rozpustíte v jednej časti vody a škvrnu potriete.

 1. Odstráňte škvrny od vína z kuchynskej linky
  Na kuchynských doskách nie je nič neobvyklé nájsť prstene pohárov na víno. Obvykle vychádzajú s trochou bielidla.

Teraz, ak je materiálom mramor , musíte vziať do úvahy farbu. Na bielych doskách vyrobených z tohto kameňa zvyčajne najlepšie funguje, ak rozpustíte tri polievkové lyžice bóraxu v pol litri vody a rozotriete.

Keď je mramor čierny, odporúča sa na prvý priechod použiť vodu a tekutý prací prostriedok. Potom povrch potrite trochou benzínu (použite vatu), opláchnite a utrite suchou handričkou.

 1. Odstráňte škvrny od vína zo stien
  Vyskočil splash po stene ? Či už je to maľované alebo tapetované, skúste na škvrnu od červeného vína naniesť biele víno. Keď to máte hotové, potrite špongiou navlhčenou v zmesi vody a peroxidu vodíka.
 2. Aktívny kyslík
  O vlastnostiach aktívneho kyslíka na odstraňovanie škvŕn počujeme už dlho. Na trhu sa predávajú rôzne čistiace prostriedky obsahujúce túto látku. Je tiež účinný pri odstraňovaní pigmentov z vína, či už je biele, ružové alebo červené.