Strešné profily. Profesionálna strešná krytina

Vlnitá strešná krytina je oceľový materiál valcovaný za studena pokrytý vrstvou hliníka, zinku alebo polyméru.

Profesionálna podlaha ako strešná krytina nebola dlho populárna v stavebníctve a vo veľkých objemoch sa používala iba v priemysle, ale kvôli vysokým ukazovateľom výkonu sa v poslednej dobe aktívne používa na zastrešenie striech širokej škály budov: garáže a prístrešky, priemyselné budovy, kiná, obchody a kaviarne, vidiecke a domáce priestory, obytné budovy.

Medzi výhody strešných profilov patrí ziskovosť (lacnejšia ako keramické, kompozitné a bitúmenové dlaždice), trvanlivosť (od 30 rokov), odolnosť voči mechanickému poškodeniu, chemickým látkam a poveternostným vplyvom, geometrická presnosť, jednoduchá inštalácia a pohodlnosť prepravy, ako aj ako požiarna odolnosť a bezpečnosť.

Čo je profesionálna krytina

Z hľadiska tvaru je dvoch typov: vlnitý a lichobežníkový av závislosti od zloženia sa delí na tieto typy:

• bez ochranného náteru;

• pozinkované plechy (používané na ploty);

• chróm-nikel;

• hliník (najbežnejší typ strechy);

• medené profilované plechy (vhodné na vnútorné priečky).

Čím väčšia je šírka a hrúbka, tým lepšie, pretože pevnejší plech bude schopný vydržať väčšie zaťaženie. Ale bude to stáť viac.

Pre vlnu je dôležitá šírka a výška. Na základe týchto parametrov je možné určiť mieru zaťaženia, ktoré strecha znesie.

Ako si vybrať profesionálnu krytinu

Aby mala strecha estetický vzhľad a bola funkčná, mali by ste k výberu materiálu pristupovať zodpovedne. Je dôležité zvážiť nasledujúce parametre:

• podkladový materiál (pozinkované plechy; vrstva zinku by mala byť čo najhrubšia, čo zvyšuje spoľahlivosť strechy);

• typ náteru (polymér vydrží lepšie ako farba. V priebehu času môže farba vyhorieť a stratiť farbu, čo si bude vyžadovať časovo náročný postup výmeny alebo prelakovania prvkov);

• hmotnosť a rozmery jednotlivých prvkov;

• tvar strešných profilov.

Pred nákupom by ste mali venovať pozornosť kvalite surovín, z ktorých je výrobok vyrobený. Aby ste to dosiahli, mali by ste sa vopred oboznámiť s certifikátom pre vybraný produkt, pretože vizuálne ani špecialista nemôže vždy určiť kvalitu strechy.

Ak venujete výberu strešných profilov náležitú pozornosť, môžete sa spoľahnúť na kvalitný výsledok: strecha budovy bude vyzerať ako nová po mnoho rokov, spoľahlivo ochráni dom pred vplyvmi vonkajšieho prostredia a plne pokryje náklady .