Ako si vybrať obkladovú trapézovú profilovanú podlahu

Strecha domu je asi najťažšia oprava v celom dome. Tu by ste mali byť opatrní pri výbere potrebného materiálu, pretože nekvalitný a netrvanlivý môže viesť k veľkým problémom. Najdôležitejšiu úlohu tu zohráva bezpečnosť, spoľahlivosť a príjemný vzhľad.

Moderné profesionálne strešné profily musia odolávať extrémnym teplotám: teplotným zmenám, sneženiu, dažďu, krupobitiu a silnému vetru.

Výhody vlnitého profilu

Trapézový vlnitý profil pôsobí ako obkladový materiál. Je vyrobený zo špeciálnej zliatiny – zinkovej a hliníkovej ocele so špeciálnym naneseným povlakom, je veľmi obľúbený a má svoje výhody v porovnaní s inými možnosťami:

• fyzická stabilita;

• dlhá doba prevádzky;

• tuhosť a pevnosť;

• nízka hmotnosť;

• jednoduchá inštalácia;

• vysoká nosnosť;

• dobrý vzhľad.

Profesionálne profily vám umožňujú zdôrazniť prísny vzhľad v architektúre a sú vhodné pre mnohé domy s určitým štýlom. Dnes má takýto profil širokú škálu rôznych farebných schém, čo rozširuje možnosti neobvyklého dizajnu strechy. Rozmanitosť náterov pomáha pri rozhodovaní o výbere materiálu.

Prečo by ste mali dať prednosť vlnitej strešnej krytine

Profil trapézovej krytiny je vyrobený z tenkého plechu zinkovej ocele metódou lisovania za studena. Dodatočný náter materiálu má dobrý vplyv na odolnosť proti vlhkosti a iným faktorom.

Zvláštnosť tvaru vo forme lichobežníka tiež dáva svoje výhody. Vďaka tomu je konštrukcia čo najpevnejšia. Lichobežníkové vlny sú dlhé až 58 mm so špeciálnymi krivkami. Dodatočné rebrá pripevnené k okrajom poskytujú odolnosť voči zaťaženiu. Väčší reliéf povrchu vám umožňuje vydržať veľké zaťaženie a zvýšená plnosť plechu mu pomôže slúžiť mnoho rokov.

Vlny sú na veľkú vzdialenosť, čo zaručuje rýchle a pohodlné pripevnenie na strechu a kvalitný odvod dažďovej vody a roztopeného snehu. Dĺžka plechu môže dosiahnuť 12 metrov, ale optimálnou voľbou je materiál od 3 do 7 m Malá dĺžka neovplyvní prevádzkové vlastnosti strešnej vlnitej lepenky, ale uľahčí inštaláciu.

Vďaka svojej nízkej hmotnosti tento materiál nevytvára nadmerné zaťaženie strechy, ale je pevný a odolný. Bude schopný zdôrazniť vzhľad strechy a trvať mnoho rokov!