Sťahujete sa? Aj táto činnosť musí mať svoj systém

Sťahovanie je vždy veľká a pomerne náročná akcia, pretože musíte rátať s premiestňovaním veľkého množstva vecí, ktoré  ste si počas niekoľkých rokov života nahromadili. Oveľa zložitejšie je to, keď sa sťahuje už celá rodina aj s malými deťmi. Aby ste sa vyhli nepríjemnostiam, mali by ste k tejto činnosti pristupovať zodpovedne.

Dôležitá je najmä organizácia práce, aby nedochádzalo k zbytočným prestojom, ktoré by v konečnej fáze mohli ohroziť časový harmonogram alebo aj celé sťahovanie.

To všetko sa dá dosiahnuť, pokiaľ si aj tu zavediete svoj originálny systém, v ktorom sa však musia vyznať všetci zúčastnení.

 

Sťahovanie alebo upratovanie

Je logické, že pri sťahovaní z jedného miesta na druhé sa musíte občas zbaviť aj zbytočných vecí, ktoré možno časom stratili lesk a nakoniec aj svoju funkciu. Sťahovanie vie byť veľmi dobrým prostriedkom, ako si niektoré veci dať do poriadku a vyčistiť celý priestor. Nemalo by to ale byť len prekladanie vecí z jedného miesta na druhé. Takto sa ďaleko nepohnete. Aj keď máte pred sebou hromadu oblečenia, nábytku a iných doplnkov bývania, musíte niekde a raz začať. Urobte prvý nádych a poďme na to. Pripravte si sťahovacie pásy a baliaci materiál a sťahovanie môže začať.

 

Pokúste sa zapojiť aj deti

Samozrejme, že nemáme v úmysle zaťažiť deti v predškolskom veku ťažkou fyzickou prácou, no tie väčšie vám pomôcť môžu. Prinajmenšom pri balení vecí do krabíc.

V prípade, že sú deti menšie urobte zo sťahovania zábavu a pripravte im súťaž, kto donesie skôr a viac hračiek na jedno miesto.

Nezabudnite na popis a označenie

Bez toho, aby ste na krabicu a iný baliaci materiál napísali jej obsah ďalej ani nepostupujte. Viditeľne, čitateľne a veľkou hrubou fixkou označte, čo v krabici máte. Len tak sa vám potom nemôže nič dôležité stratiť. Ideálne by bolo, aby ste si urobili aj menší zoznam krabíc s konkrétnym názvom. Môže to byť trochu zdĺhavé, no na opodstatnenie tohto faktu prídete pri vyberaní vecí na novom mieste.

 

Sťahovanie je často jeden veľký chaos. Nedovoľte však, aby vás úplne ovládol. Dôležité je zachovať si vo všetkom istú postupnosť. Veľmi dobre vám pomôže, ak začnete baliť postupne a po jednotlivých miestnostiach a skončíte tam, kde vaše telo počas noci odpočíva, teda v spálni.