Oblečte svoje okná a zároveň si zabezpečíte aj určitú mieru súkromia

Nové materiály a dizajn ovládacieho systému okien sa v poslednej dobe zlepšil nielen po estetickej stránke, ale aj tej funkčnej. Materiál, z ktorých sa vyrábajú tieniace zariadenia, majú špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá zvyšuje ich životnosť. Tiež je to v ovládaní, ktoré umožňuje lepšie navíjanie samotnej rolety, jej dokonalý tvar a rozmerovú stálosť.

 

Ktorý materiál splní tieto požiadavky najlepšie

Neutrálne odtiene viac svetlej farby s pevnejšou štruktúrou materiálu. Teda nie je to len vzor, podľa ktorého by ste si mali vyberať. Môže sa vám potom stať, že takáto roleta bude plniť najmä funkcie sietí proti hmyzu či záclon a tienenie bude v úzadí.

Zrejme najčastejším spôsobom zatienenia dnešných plastových okien sú hliníkové horizontálne žalúzie, ktoré vám môže automaticky nainštalovať firma spolu s oknami. Tiež môžu byť ich neoddeliteľnou súčasťou pri špeciálnych oknách s dvojitým sklom. Riešenie je to asi najjednoduchšie, no niekedy pôsobí takýto priestor dosť chladne a fádne.

 

Moderné riešenie v látkovom dizajne

Najideálnejšie sú tie klasické druhy žalúzií, no v prípade potreby dobre poslúžia aj rolety, ktorých výroba a prevedenie je naozaj široké a aj umiestnenie je viac variabilné. Dokonca sa dajú inštalovať aj priamo z vonkajšej časti a na strešné okno, čo je naozaj výhodné a pohodlné riešenie.

Na rolety sa používajú špeciálne upravené látky, ktoré by sa nemali prať, žehliť, ani chemicky čistiť. V prípade potreby ich môžete zbaviť prachu vysávačom alebo jemne utrieť vlhkou handrou. Ak by ste si v postupe čistenia neboli istí, informujte sa u predajcu.

 

Vertikálne žalúzie sú určené najmä do kancelárií, ordinácií či iných verejných prevádzok, no pokojne si ich môžete objednať aj k vám domov. Výhodou je ich stála farebnosť a možnosť zatienenia veľkých plôch. Materiál lamiel je podobný tým látkovým roletám. Dizajn a využitie je špecifické a záleží len na vašom výbere, presne tak ako to platí nakoniec aj pri tých ostatných.