Potrebujete vlastnú kanalizáciu? Máme pre vás riešenie

Chystáte sa stavať dom v obci, kde nie je rozvod verejnej kanalizácie? Nie je to síce žiadna výhra, ale to neznamená, že by ste sa mali dať od stavby odradiť. Stále existujú spôsoby, ktorých funkcie sa osvedčili, a to nie len v minulosti.

 

Dostupné a za výhodné ceny

Aby ste si svoje pohodlie a komfort pri bývaní nemuseli sťažovať samotnou výstavbou, mali by ste využiť služby konkrétnych spoločností, ktoré sa na tento spôsob kanalizácie špecializujú. Môžete si nájsť dostupné žumpy v Nitre, ktoré sa postarajú o vyriešenie vášho problému s odpadom v tomto konkrétnom regióne.

Výhodou je, že takéto riešenie nepotrebuje žiadnu špeciálnu výstavbu, stačí si jednoducho objednať nádrž vhodnej veľkosti (od 4 m3 až do 12 m3) a umiestniť ju do optimálnej vzdialenosti domu.

Certifikované nádrže z betónu

Vyrábajú sa potreby zákazníkov, ktorí potrebujú z dôvodu nedostupnosti kanalizácie využiť inú a najvhodnejšiu možnosť, ako sa postarať o odpad. Žumpa je v podstate stavbou, do ktorej smeruje odpadová voda z konkrétnej domácnosti a nikam neodteká. Z tohto dôvodu potrebuje pravidelné čistenie, o ktoré sa najčastejšie stará špeciálne fekálne vozidlo. V niektorých prípadoch sú ale už aj tieto zariadenia tak sofistikované, že stačí do nich  aplikovať špeciálne látky, ktoré sa postarajú formou rozloženia biologického odpadu o mierne samočistenie, čo sa dá ale v konečnom dôsledku zabezpečiť aj septikom

Je septik na tom lepšie?

Rozdiel medzi žumpou (záchytkou) a septikom je v tom, že žumpa slúži na klasické zachytenie odpadových vôd, ktorá zostáva v nádrži. Septik má viac špeciálnych komôr, cez ktoré preteká voda a kal sa minimalizuje postupným usadzovaním v nich. Teda voda sa mierne očisťuje a cez filter môže byť potom odvedená ďalej.

Z tohto dôvodu si môžete dovoliť objednať žumpu v Prešove a na miestach, kde nie je zavedená kanalizácia, pretože jednoducho potrebujete odtok odpadu zaistiť. Aj tu však netreba z času na čas zabudnúť na čistenie.