Sprievodca moderného dizajnu v polovici storočia

Sprievodca moderného dizajnu v polovici storočia
Nábytok a dekor, ktoré boli predstavené v 50-tych a 60-tych rokoch minulého storočia, boli čisté, sofistikované a inkluzívne. Napriek prechodom času ostali konštrukcie v polovici storočia základnou architektúrou interiéru. V tejto príručke sa budeme zaoberať základmi toho, ako realizovať moderný výzdobu v polovici storočia. Nájdete tu praktické príklady na kreslenie nápadov a inšpirácií, rovnako ako tipy na nakupovanie.

Ak chcete zjednodušiť navrhovanie vášho vysnívaného domu, urobili sme zbierku moderného nábytku a dekor v polovici storočia. Väčšina produktov, ktoré vidíte v tomto príspevku, pochádza z našej zbierky.

Moderný nábytok a dekor v polovici storočia

1. Inšpirácie dizajnu interiéru
Ak chcete vykopnúť veci, nájdete tu niekoľko skvelých príkladov interiéru v polovici storočia, ktoré vám poskytnú inšpiráciu a nápady. Nezabudnite, že skvelý interiérový dizajn čerpá kúsky a vplyvy rôznych štýlov (prečítajte si môj príspevok po revízii 8 hlavných štýlov dizajnu), takže niektoré z týchto príkladov majú prvky, ktoré sú mimo hraníc stredoveku.

Moderný interiérový dizajn v polovici storočia Moderný interiérový dizajn v polovici storočia Moderný dizajn interiéru v polovici storočia
Mid-Century Moderný interiérový dizajn Mid-Century Moderný interiérový dizajn Mid-Century Moderný interiérový dizajn Mid-Century Moderný interiérový dizajn
2. Vyberte tie správne farby
Výber farieb je vždy prvým krokom k plánovaniu vášho interiéru, pretože vedie výber vášho nábytku a dekorácie. Farby v polovici 20. storočia majú tendenciu kombinovať tmavšie neutrálne tóny s nasýtenými akcentnými farbami.

Nezabudnite dodržiavať obvyklý tip na vyberanie farieb v interiéri, ktorý sa tiež nazýva pravidlo 60-30-10. Farby miestnosti by mali mať 60% dominantnú základnú farbu, 30% sekundárnu farbu a 10% zvýrazňovaciu farbu. Vyhnite sa vyberaniu viac ako 3 až 4 farieb.

Paleta farieb stredného storočia veľká

3. Možnosti návrhu nábytku
Moderný nábytok v polovici storočia je ľahko identifikovateľný svojimi rovnými, čistými líniami s akcentovanými hladkými, zakrivenými uhlami. Zriedkakedy majú nejaké ozdobné ornamenty alebo čalúnenie. Tento minimalistický dizajn sa zvyčajne opiera o drevenú konštrukciu, ale môže tiež obsahovať sklolaminát alebo kov. Zvyčajne majú iba jednu alebo dve farby bez vzorov.

Moderná stolička v polovici storočia Moderná pohovka v polovici storočia Moderná stolica Noguchi v polovici storočia
Moderná moderná stolička v polovici storočia modernej diamantovej stoličky
Stredný stôl Moderný kávový stôl Moderné stoličky v polovici storočia Moderné stoličky v polovici storočia Moderné stoličky v polovici storočia Moderná bočná doska
4. Výber koberec a dekor
Identifikácia modelov v polovici storočia je rozhodujúca pri výbere správneho koberca a dekorácie. Ako predzvesť moderného dizajnérskeho hnutia moderné stredné storočie milovalo asymetrické, abstraktné vzory. Typicky čistý dizajn v polovici storočia nepoužíva rustikálne prvky, ako je nedokončené drevo alebo starý kov, ale nevyhýbajte sa porušovaniu pravidla, ak sa cítite kreatívne.

Neváhajte používať koberčeky a dekor s iba tuhou farbou – alebo dokonca vzory, ktoré nie sú od 50. a 60. rokov. Buďte kreatívni a používajte úsudok, aby ste zistili, čo sa hodí s vašimi kusmi v polovici storočia.

Mid-Century Moderné Pouf Mid-storočia Moderný vzor Stredný storočia Moderné Vankúš Mid-Century Moderné Umenie Mid-Century Moderné Koberec
Stredne storočia moderné Rug Mid-storočia Moderný vzor strednej storočia moderný vankúš
5. Tipy a nápady na osvetlenie
Stojaté lampy a stolové lampy v polovici storočia majú buď veľmi priame, geometrické čiary alebo okrúhle zakrivené obrysy. Veľmi kontrastné tvary ponúkajú veľmi odvážnu polohu pre osvetlenie vo vašej izbe. Väčšinou je vyrobený z hotového kovu, ale niekedy aj s drevenými nohami. Populárna dizajn stropných svietidiel v polovici storočia vidí vystavené žiarovky na rovných tyčiach vyžarujúcich sa zo stredu, aj keď sú k dispozícii rôzne možnosti.

Stredná storočia Moderné podlahové svietidlo Moderné stropné svietidlo v polovici storočia Moderné stropné svietidlo v polovici storočia Moderné stropné svietidlo v polovici storočia
Moderné stropné svietidlo v polovici storočia Moderná stolová lampa v polovici storočia
6. Miesta kúpiť v polovici storočia
Vzhľadom na všestrannosť moderného nábytku a dekorácie v polovici storočia nie je divu, že sú tu bohaté nákupné možnosti. Náš obchod samozrejme zásobuje obrovské množstvo relevantných vzorov. Design Within Reach je klasický obchod, ak hľadáte pôvodné položky Eames a Noguchi. West Elm má tiež veľký výber produktov inšpirovaných 50. a 60. rokom.