Vyberte si kvalitnú posteľnú bielizeň, aby ste dosiahli kvalitný a zdravý spánok

V našom živote často hľadáme kompromis medzi kvalitou a lacným nákupom.  Takmer tretinu svojho života strávime spánkom. Nákup kvalitnej posteľnej bielizne môže vyzerať na prvý pohľad jednoducho, ale pokiaľ ide o dosiahnutie perfektného nočného spánku, treba zohľadniť viacero faktorov.  Výber kvalitnej posteľnej bielizne môže ovplyvniť kvalitu vášho života, tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vybrať si kvalitnú posteľnú bielizeň.

Materiály definujú vaše pohodlie

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktorý určuje kvalitu vašich postelí je kvalita materiálu, z ktorého sú vyrobené. Je všeobecne známym faktom, že lôžkovina vyrobená z bavlny je najlepšia z hľadiska komfortu. Samozrejme, ak si nemôžete dovoliť to najlepšie, potom sa môžete pozrieť posteľnú bielizeň z iných materiálov.

Skontrolujte počet vlákien na posteľnej bielizni

Veľmi jednoduchý a základný ukazovateľ kvality posteľnej bielizne pri okamžitom pohľade je počet vlákien, ktorý je na ňom uvedený. Čím väčší je počet vlákien, tým väčší bude komfort, ktorý ponúka tkanina. Počet vlákien je v podstate množstvo vlákien na štvorcový meter  alebo hustota väzby.

Pozrite sa na výraz “percale” na tkanine

Percale je typ tkaniny s vysokým počtom nití a špecifickým typom tkaniva a môže byť vyrobený z množstva rôznych materiálov. To je zvyčajne jednoduchý a ľahký indikátor, ktorý vám ponúka istotu vysokej kvality. Percale môže byť buď tkanina, ktorá je 100% bavlna alebo dokonca polyesterová zmes.

Vyberte si posteľnú bielizeň, ktorá vyhovuje vašim interiérom a existujúcim dekoráciam

Okrem kontroly kvality sa uistite, že vyberiete posteľnú bielizeň, ktorá vyhovuje vzhľadu vašej spálne, existujúcim dekoráciami a posteľná bielizeň by mala byť v dizajne a farbách, ktoré sa vám páčia. Tým dosiahnete najlepšiu zhodu.

Vždy uprednostňujte bavlnu pred akoukoľvek syntetickou tkaninou

Kedykoľvek budete chcieť kúpiť nové posteľné návliečky, nezabudnite, že bavlna je vždy najvýhodnejšia tkanina a je bezpečná aj pre životné prostredie, tak aj pre zdravý spánok. Umelé tkaniny ako polyester sú nepríjemné, nie veľmi odolné a často vám môžu spôsobiť nočné mory v posteli s ich štruktúrou. Takže uprednostnite organické materiály.

Dobrá posteľná bielizeň môže vytvoriť svet vášho života, keď sa každé ráno prebúdzate, aby ste čelili výzvam nového dňa. Takže premýšľajte nad kvalitou nie nad cenou.