Puzzle – skladačka stále obľúbená

puzzle anjel

Prvé puzzle boli vytvorené ešte v 18. storočí a boli vyrobené z dreva. Pôvodne na nich bola zobrazená mapa sveta, ktorá znázorňovala kde sú jednotlivé štáty umiestnené. Slúžili ako učebná pomôcka v Anglicku. Deti mali jednotlivé vyrezané štáty umiestniť na správne miesto. Ako prvý puzzle vyhotovil John Spilsbury. Ktovie ako by reagoval, keby vedel, aké sú dnes puzzle veľmi obľúbené.

Ak zrovna nemávate čo robiť počas zimných večerov a pociťujete neustálu únavu, skladanie akýchkoľvek puzzle bude pre vás balzam na dušu. Môžete si vybrať náročnejšie puzzle, ktoré sú zložené z niekoľkých tisíc dielikov, ale ak ich chcete zložiť za jeden deň, pravdepodobne sa budete musieť vzdať všetkých ostatných činností. Alebo si aspoň budete musieť zavolať partiu kamarátov, ktorý vám s tým pomôžu.

Keď však máte maličké deti, tak skladanie puzzle pred nimi určite neskúšajte. Puzzle sú zložené z maličkých kúskov, ktoré môže vaša malá ratolesť ľahko prehltnúť, aj keby ju neustále strážite. Stačí len sekunda nepozornosti a môže sa stať nešťastie. Keď už vám detičky odrastú (budú tak vo veku 2-3 rôčkov), môžete im nejaké puzzle kúpiť. Detské puzzle pomáhajú rozvíjať motoriku a komunikačné schopnosti dieťatka.

Za azda najbezpečnejšie sa považujú drevené puzzle. Vášmu dieťatku akéhokoľvek veku vôbec neuškodia. Puzzle budú vždy obľúbenou zábavkou nielen na zimné večery, ale aj počas leta, keď sa budete chcieť schovať pred silnými slnečnými lúčmi.

Ak chcete svoje puzzle nechať poskladané, odporúčame vám kúpiť si lepidlo na puzzle, pomocou ktorého si vytvoríte z puzzle obraz, ktorý si môžete dať zarámovať.