Nie je hračka ako hračka

hračky

Ak sa už raz staneme rodičom, uvedomujeme si zodpovednosť za toho malého človiečika, ktorého privedieme na svet. Neraz sa však mnohé mamičky ešte v predstihu zaoberajú tým, aké hračky nakúpia pre svoje ratolesti, aby im dopriali všetko a zároveň neohrozili ich zdravie. 

Keď už vkročíte do hračkárstva, vyberte sa k regálom s hračkami a vyberajte pre vás vhodné hračky podľa pohlavia dieťatka. Nemôžete dievčatku kúpiť hračky určené pre chlapcov. Sem- tam sa pošťastí, že dievčatká sa skôr zameriavajú na hračky, ktoré sú špeciálne určené pre chlapcov. Je to však naozaj ojedinelý jav.

Treba sa však hlavne zamerať na to, aby sa hračky vášmu dieťaťu páčili a neohrozovali ho. No a čo, keď bude vaše dievčatko v rukách držať elektrické autíčka pre deti, keď sú tieto hračky skôr určené pre chlapcov. Ak sa vašej dcére páči takýto druh hračky, nesnažte sa jej ju zakazovať. Nemusíte sa vôbec za takúto vzniknutú situáciu hanbiť. Podstatné je, aby hračka bola vyrobená z dobrých materiálov a neobsahovala zdraviu ohrozujúce (najmä malé) súčiastky. Treba si uvedomiť, že nie každá hračka je dobrá hračka. Odporúčame vám skôr sa orientovať na malé hračkárstva, poprípade ak máte šikovné ruky, môžete spolu so svojim dieťatkom vyrobiť peknú hračku. Určite je lepšie mať doma vyrobené hračky, ako tie nekvalitné čínske.

Na internete je dosť kreatívnych nápadov, ako si vytvoriť vlastnú hračku. Dieťa z nej bude mať určite podstatne väčšiu radosť ako z tej kupovanej. Ak sa ale necítite na to, že by ste svojim ratolestiam vyrábali hračky, môžete zájsť do hračkárstva. Nekupujte však všetko, čo vám príde pod ruku. Hračky poctivo vyberajte. Naozaj poctivo, pretože ide o zdravie vášho potomka.