KOH-I-NOOR HARDTMUTH predstavil retro edíciu legendárnych pastelových ceruziek Polycolor

Líder v oblasti výroby a predaja školských, kancelárskych a výtvarných potrieb, spoločnosť KOH-I-NOOR HARDTMUTH, reaguje na veľký záujem o retro prevedenie slávnych produktov s dlhou tradíciou. Prvou lastovičkou v pripravovanej retro sérii je zberateľské balenie pasteliek Polycolor.

História pasteliek Polycolor sa píše už takmer celé storočie. Patria medzi najznámejšie výrobky s logom KOH-I-NOOR HARDTMUTH a tradičnú záruku kvality. V niekoľkých prevedeniach schádzajú z výrobných pásov nepretržite už od 20. rokov minulého storočia a predávajú sa vo viac ako osemdesiatich krajinách celého sveta.
Pastelky Polycolor používajú najmä umelci a výtvarníci. Nielen oni si ich obľúbili pre farebnú stálosť, dlhú životnosť a pohodlné používanie: pastelky s priemerom tuhy 3,8 mm vytvoria sýte a verné farby, bez toho aby bolo potrebné na ne tlačiť. Vyrábajú sa zo starostlivo vybraného cédrového dreva a základom ich širokého farebného jadra sú kvalitné a dokonale dispergované pigmenty vo vysokej koncentrácii. Vďaka mastnej preparácii sú pastelky úplne odolné voči vode.

polycolorold

Štýlový box limitovanej retro edície vo vínovej farbe zdobí zlatý erb a podpis zakladateľa značky, pána Josefa Hardtmuth. Vnútri sa nachádza farebná škála so všetkými použitými odtieňmi, ktorá zároveň označuje umiestnenie pre každú jednotlivú pastelku. Retro edícia Polycolor je výnimočnou poctou tradičnému českému výrobku, ktorá poteší nielen zberateľov. Bude v predaji vo všetkých kamenných pobočkách a e-shope KOH-I-NOOR HARDTMUTH a aj u obchodných partnerov. Na výber sú tri varianty: 24, 48 a 72 pasteliek.
„Vyrábať retro prevedenie našich slávnych produktov sme sa rozhodli po sérii prezentácií archívnych materiálov zákazníkom, ktoré vzbudili veľký ohlas,“ hovorí Ing. Lukáš Dušek, produktový manažér KOH-I-NOOR HARDTMUTH a.s. „Záujem o retro rad Polycolor vysoko prevýšil naše očakávania, v najbližšej budúcnosti chystáme retro Versatil.“