Detskú výbavičku nakupujte rozumne

Čakáte bábätko a pomaličky, ale isto sa pripravujete na ten deň, kedy príde na svet vaše dlho očakávané bábätko? Ani sa nenazdáte a deväť mesiacov ubehne ako voda. Detskú výbavičku však nesmiete zabudnúť kúpiť vopred, aby sa nestalo, že potom budete musieť behať po nákupných centrách a zháňať výbavičku zatiaľ čo by ste mali oddychovať.

Oblečenie

Čo všetko ale kúpiť malému drobčekovi? Ak je to vaše prvé dieťa, nemáte na výber, kúpiť musíte takmer všetko nové. Ak vám to ale finančne nevychádza, poobzerajte sa po detských bazároch, poprípade nazrite do zásob oblečenia, ktoré vám možno odkladali vaši starší súrodenci po svojich deťoch, poprípade vaši rodičia vaše oblečenie. Bohužiaľ, detské oblečenie nie je také kvalitné, ako bolo kedysi, preto ak máte možnosť dostať sa práve k takémuto oblečeniu, rozhodne využite príležitosť. Nesmiete zabúdať, že maličkému drobčekovi bude jedno, či bude mať tridsať dupačiek, alebo tri. Dieťatko veľmi rýchlo rastie, čo samozrejme pocítite aj vy ako mamička pri obliekaní svojho bábätka. Detskú výbavičku nakupujte rozumne. Keď však predsa len chcete kupovať nové detské voňavučké oblečenie, investujte aj do ručne šitých capačiek. Nesmú deformovať nožičku vášho bábätka a hlavne musia byť veľkosťou vyhovujúce.

Hračky

Aj čo sa týka hračiek, vari nemáte doma nejaké hračky, s ktorými ste sa hrávali aj vy? Napríklad také nezničiteľné drevené hračky vydržia nielen vašim deťom, ale pravdepodobne aj vašim vnúčatám. Svojim tvarom rozvíjajú kognitívne schopnosti bábätka a čo je hlavné, neohrozujú zdravie vášho drobčeka.