OnePlus 6T je to, čo mohol byť iPhone XS

pred odomknutím iPhone s tvárou bola vec, údajne Apple mal ďalšie plány pre ďalšiu generáciu svojich mega-predajných mobilných telefónov. Namiesto toho, aby úplne zrušil svoje ikonické skenery na snímanie odtlačkov prstov Touch ID, plánoval, že rovnaký skener bude zabudovaný do sklenenej obrazovky iPhone X.

Znie to ako mágia, však? No, to je zrejme dôvod, prečo sa nakoniec nestalo. Myšlienka bola príliš zložitá na to, aby sme sa dostali do poriadku a dostali sa do dôchodku na skvelý gadgetry na cintoríne na oblohe vedľa konektora slúchadiel pred ním, Nokia N-Gage a Nintendo Virtual Boy. Až do dnešného dňa začne vynikajúci OnePlus 6T.

Vidíte, rovnako ako nádherný OLED displej, bleskové vnútorné priestory a úctyhodný fotoaparát za 499 libier, OnePlus 6T tiež oživuje myšlienku snímača odtlačkov prstov na obrazovke. A viete čo? V skutočnosti to funguje.

Skúšali sme OnePlus 6T takmer týždeň a tu je náš verdikt o všetkom, čo potrebujete vedieť.

1. Jeho snímač odtlačkov prstov je skutočne skvelý

OK. Buďme skutoční, scanner odtlačkov prstov pravdepodobne nepatrí medzi prvých päť najdôležitejších atribútov smartfónu. Napriek tomu je ďaleko najzaujímavejšia vec OnePlus 6T a funguje neuveriteľne dobre. Stačí držať zvolený prst na zvýraznenom mieste na displeji telefónu a budete sa ponoriť priamo do vašej domácej obrazovky ako obvykle. Cíti sa v praxi trochu pomalšie ako štandardný skener, ale nestačí na to, aby ste si naozaj všimli.

2. Je to skoro rovnaký telefón ako OnePlus 6

Neviete dohodu s telefónmi OnePlus? Sú určené na to, aby ponúkali všetku zdatnosť vlajkovej lode za podstatne menej peňazí. To bol určite prípad, keď OnePlus 6 prepustil za 469 libier začiatkom tohto roka a je to takmer totožný telefón. Dostanete trochu väčší displej s rozmermi 6,4 palcov, rovnakú 16 MPa a 20 MP duálnu kameru a super rýchly procesor Snapdragon 845 a 6 GB RAM, ktoré sme tiež spoznali a milovali.

3. Platíte viac za niektoré menšie vylepšenia

V partnerstve so spoločnosťou Dyson

Prečo teda OnePlus 6T stojí 499 libier? No, okrem toho skvelého snímača odtlačkov prstov nie je naozaj veľa. Ďalším veľkým rozdielom medzi týmito dvoma telefónmi je oveľa väčšia batéria s kapacitou 3700 mAh, ktorá vás môže vidieť počas takmer dvoch dní používania. Pokiaľ nevlastníte iPhone XS Max alebo Samsung Galaxy Note 9, zabudne to vaše slúchadlo. Jedinou nevýhodou? OnePlus vytvoril priestor pre túto väčšiu batériu tým, že sa rozhodol pre zaradenie konektora pre slúchadlá.

4. Jeho dizajn je nezanedbateľný …

Ako ste už nepochybne všimli, existuje veľký rozdiel v cene medzi OnePlus 6T a úplne novým iPhone XS. Presne povedané, je to asi 500 libier a to je cena skvelého fotoaparátu a nejakého najvyššieho priemyselného dizajnu. Aj keď nie je nič zvláštneho, pokiaľ ide o sklenú chrbát a kovový rám 6T, je to rovnako estetické, že každý ostatný výrobca telefónu sa za posledné štyri roky riffoval a teraz sa mi to znervózňuje.

5. … Ale jeho fotoaparát je slušný

John Crace

Hoci sa v blízkej budúcnosti nebude súperiť s programom Google Pixel 3, fotoaparát OnePlus 6T nie je vôbec. Vyžaduje si dokonalý obrázok s dostatočným množstvom detailov, najmä ak sa vytáčate pri dennom svetle. Farby sú trochu prehnané a ostrosť sa môže z času na čas zhoršovať, ale vo všeobecnosti sa s tou vecou dostanete dobre. Aspoň budete musieť zaplatiť oveľa viac za podstatne lepšie.

6. Môžete si ho kúpiť všade

Až doteraz boli telefóny OnePlus najlepšie uchovávané tajomstvo ľudí, ktorí vedia, čo GPU predstavuje a vlastnia najmenej polovicu Bitcoin. Teraz je OnePlus 6T k dispozícii od O2, Vodafone, EE a Carphone Warehouse, už to tak nie je. Ceny sa pohybujú od £ 499 pre model s pamäťou 6 GB RAM a pamäťou 128 GB až po 579 libier pre pamäť s kapacitou 8 GB a 256 GB.

Bez ohľadu na to, aký variant si zvolíte, OnePlus 6T je v dobrej vôli. Nemyslíte si, že by ste mali upustiť od inovácie? Nie je lepšia voľba telefónu.