Nezabúdajte na servis klimatizácie

Kúpou klimatizácie však ešte nie je všetko vyhraté. Tak ako pri všetkých zariadeniach aj pri klimatizáciách je dôležitý servis a údržba. Bez toho by sa Vám totižto mohlo stať, že peniaze, ktoré ste za toto ochladzovacie či ohrievacie zariadenie dali, boli úplne vyhodené alebo náklady spojené s ďalším servisom pri zlej starostlivosti prevýšia cenu samotnej klimatizácie.

 

Pravidelným servisom klimatizácie môžete predísť jej zbytočným poruchám či znečisteniu. Taktiež ním predlžujete jej životnosť a celkovú kondíciu tohto zariadenia. Servisom a čistením klimatizácie sa zbavíte baktérii a plesní, ktoré sa v častiach klimatizácie usádzajú.

 

Tento servis je vhodné vykonávať raz až dva razy do roka, no pri nepríjemnom zápachu či iných poruchách alebo problémoch návštevu servisu rozhodne neodkladajte. Nie len, že môžete poškodiť samotnú klimatizáciu, vzduch, ktorý klimatizácia vypúšťa a cirkuluje, môže obsahovať rôzne škodlivé látky a narobiť viac škody ako úžitku. Nehovoriac o tom, že nesprávne servisovaná klimatizácia má oveľa vyššie nároky na spotrebu elektrickej energie.