Nepodceňujte výber kvalitných tonerov

Či už tlačíme dôležité dokumenty, alebo prácu svojho dieťaťa, chceme, aby vytlačený dokument bol kvalitne vytlačený a text sa dal dobre prečítať. Žiaľ, niekedy nám zlyháva práve to, čo zabezpečuje prenos textu na papier.

Nepodceňujte výber kvalitných tonerov a pri ich výbere sa sústreďujte predovšetkým na toto.

Nevadí vám priplatiť si za značku?

 Ak nemáte problém investovať do nových kvalitných tonerov a viete, že tonery OKI sú kvalitné a stoja za tie peniaze, vyberajte si do svojich tlačiarní vždy len originálne tonery, v tomto prípade originálne laserové tonery OKI. Pozor, aby ste do svojej laserovej tlačiarne nekúpili atramentový toner. Ten by vám samozrejme do vašej tlačiarne nepasoval a museli by ste riešiť reklamáciu.

Ak chcete kvalitný toner a ceny pre vás neznamenajú nič, odporúčame vám sústreďovať sa predovšetkým na výber originálnych tonerov. Zaplatíte si aj za značku, ale s tým musíte počítať, že cenu navyšuje aj to, že daný toner je značkový a táto značka na trhu čosi znamená.

Ideálne sú kompatibilné a repasované

 Kvalitu a nízke ceny nájdete aj pri toneroch nazývaných kompatibilné a repasované. Kompatibilné tonery sú tonery, ktoré sú svojou kvalitou najviac podobné práve tým najlepším – originálnym tonerom. Sú však výrazne lacnejšie.

Repasované sa zase nazývajú aj ako recyklované alebo renovované. Sú to znovu plnené tonery do pôvodných kaziet.

Ak vám známi odporučili tonery Konica Minolta a sami ste mali možnosť vyskúšať túto značku tonerov, nešpekulujte zbytočne a vyberajte si odskúšanú značku. Je dôležité pri výbere tonerov hľadieť aj na to, či je firma poistená a garantuje vám zodpovednosť za škodu spôsobenú náplňami danej firmy. Ak firma nie je poistená, odporúčame vám nájsť si inú firmu, ktorá sa zaoberá predajom viacerých značiek a typov náplní.

Nepodceňujte výber kvalitných tonerov a vyberajte si len tie, o ktorých viete, že neuškodia vašej tlačiarni a po čase vám nevyschnú.