Najlepšia výbava pre domácu kanceláriu

Každý z vás má doma miesto, kde má vlastný počítač a trávi tam nielen pracovné chvíle, ale aj voľné chvíle, kedy sa venuje len obľúbeným počítačovým aktivitám. Ak však pracujete z domu a živíte sa prácou, pri ktorej potrebujete počítač, poradíme vám, čo by malo byť súčasťou vašej domácej kancelárie.

Kvalitný a hlavne výkonný počítač

 

Najdôležitejšou súčasťou vašej domácej kancelárie bude nepochybne dobrý počítač. Počítač by mal byť v prvom rade výkonný. Všetky potrebné programy, ktoré pre svoju prácu, ale i zábavu potrebujete, musia ísť bez akýchkoľvek problémov. Ak chcete mať kvalitný počítač, musíte si ho dávať pravidelne čistiť. Nepoužívané súbory a minimum aktualizácii váš počítač spomalí, čo určite neoceníte, ak potrebujete prácu urobiť čo najrýchlejšie a komplikovať vám to budú spomalené programy.

K výkonným počítačom nepochybne patria aj tlačiarne s najlepšími tonermi.

Dobrá tlačiareň

 Ďalšou nevyhnutnou súčasťou domácej kancelárie je dobrá tlačiareň s dobrým tonerom. Odporúčame vám vyberať si skôr laserovú tlačiareň s kompatibilnými laserovými tonermi, ktoré vám nevyschnú a dôležité dokumenty vytlačia kvalitne hneď na prvý krát. Zabezpečia vám vysokú kvalitu tlače a ešte k tomu nie sú vôbec drahé.

Výber tonerov prispôsobte značke tlačiarne. Ak máte tlačiareň značky HP, kupujte si náplne do tlačiarne značky HP.

Osvetlenie

 Ak pracujete z domu, okrem kvalitného počítača a dobrej tlačiarne myslite aj na kvalitné osvetlenie, ktoré vám priestor, kde pracujete, presvetlí a zároveň chráni vaše oči. Osvetlená by mala byť najmä pracovná plocha, čiže klávesnica a monitor. Odporúčame LED osvetlenie, ktoré je vhodné nielen do veľkých kancelárskych priestorov, ale aj do tých domácich. Je šetrné k nášmu zraku a zároveň aj k peňaženke.

Dobré kreslo 

Dlhodobé sedenie zaťažuje najmä našu krížovú oblasť, preto ak plánujete tráviť pri počítači aj niekoľko hodín denne, kúpte si výškovo nastaviteľné ergonomické kancelárske kreslo s kvalitnou sedacou časťou a dobrými opierkami hlavy a rúk.