Kedy a prečo by ste mali modernizovať vašu starú klimatizáciu?

Ak je klimatizácia staršia ako 10 rokov, odporúčame ju vymeniť za novú modernú klimatizáciu a tu sú naše dôvody, prečo:

Energetická účinnosť

Mnohé z týchto starých systémov sú o 30 až 40% menej účinné ako súčasné moderné klimatizácie. Ak pridáte skutočnosť, že mnohé z týchto starších systémov tiež nemali správnu údržbu, môžu pracovať aj oveľa menej efektívne v porovnaní s novou klimatizáciou pre zablokované cievky, filter alebo potrubie.

Dnešné moderné jednotky majú aj mnohé pokročilé funkcie, ktoré môžu prispieť k úspore elektrickej energie, ako je ekonomický režim, denné a týždenné časovače, riadenie ľudských senzorov (ktoré prepínajú systém na úsporný režim, keď v miestnosti nie je detekovaný žiadny pohyb), Wi-Fi ovládacie prvky v prípade, že necháte systém zapnutý) a citlivé ovládanie mriežky pre efektívnejšiu distribúciu vzduchu v miestnosti.

Pohodlie

Vďaka správne navrhnutému modernému systému v porovnaní s klimatizáciou minulosti by ste mali očakávať zvýšený komfort.

Sem je možné zaradiť:

menšie kolísanie teploty v priestore

váš priestor sa ochladzuje alebo vyhrieva rýchlejšie

nižšia úroveň hluku

pokročilé ovládanie vzduchu do každej miestnosti vo vašej domácnosti

Pokročilejšie funkcie ovládania zahŕňajú vzdialený prístup, aby ste mohli diaľkovo zapínať váš systém z domu alebo z kancelárie.

Zdravie rodiny

Nová klimatizácia je zdravší systém, najmä ak vaša stará klimatizácia nikdy nemala správnu údržbu. Staré klimatizácie, ktoré nie sú správne udržiavané, sú chovné miesta pre spóry a baktérie.

Nové klimatizácie majú vo všeobecnosti pokročilejšie vzduchové filtre, ktoré dokážu získať jemnejší prach, baktérie, plesne a dokonca aj zápachy a iné toxíny z vašich domovov. Toto je obzvlášť dôležité pre rodiny s akýmikoľvek členmi trpiacimi akýmkoľvek respiračným ochorením, ako je astma alebo senná nádcha a alergie.

Klimachlad.sk vám navrhne optimálnu klimatizáciu pre váš interiér, zabezpečí montáž klimatizácie a postará sa o pravidelný servis. Vaša klimatizácia bude mať dlhšiu životnosť, bude úspornejšia a vy získate viac pohodlia.