Numizmatika, ako zberateľská vášeň

kapsula na 2 eurové mince

Peniaze v rôznych podobách hýbali dejinami. Rozhodovali o vojne, o tom kto bol bohatý a sú symbolom luxusu a prepychu. Mince či peniaze vždy fascinovali ľudí v rôznych podobách. Niekto sa snaží získať peniaze pre osobný prospech, iný v nich vidia niečo vcelku iné  – fascinujúce.

Ten, kto hľadí na mince či bankovky, ako na určitý druh záľuby, je numizmatik. Je to druh zberateľskej vášne, ktorá hľadá chyby, odchýlky či hľadá menšie série z rôznych končín sveta a snaží sa z nich vyzbierať unikátnu zbierku. Obľúbené je tiež zbieranie mincí zo vzácnych kovov.

Každá správna numizmatická zbierka však musí byť prehľadne členená, tak aby sa pri prezentácii zbierky mohol numizmatik pýšiť svojou zbierkou.

Kapsle na 2 eurové mince

Zo vznikom novej európskej meny – eura, vznikol nový významný dopyt po zbieraní dostupných európskych mincí. Euro mince sú špecifické v tom, že ich zadná časť je originálna pre každú z členských krajín. Numizmatici si tak môžu aj zo samotného eura vytvoriť vcelku širokú zbierku.

Bezpečné kapsle na mince

Najmä nominálnou hodnotou najvyššia európska minca – dvoj eurová, má v sebe unikátne čaro. Je u zberateľov veľmi obľúbená. Aby mohla byť zbierka mincí dostatočne chránená, potrebuje numizmatik na bezpečnú manipuláciu s mincami kvalitný uzáver, ktorý dostatočne chráni mince.

Izberatel.sk je špecializovaný internetový obchod, v ktorom si numizmatici nájdu užitočné pomôcku na správu svojej zbierky. Kapsle na 2eurové mince sú u zberateľov obľúbené a izberatel.sk ich ponúka za najlepšiu cenu na trhu. V ponuke však nájdete aj iné varianty kapslí na mince.