Nákup sedačky

Nákup sedačky je jednou z najdôležitejších investícií, ktoré pravdepodobne urobíte pre svoj obytný priestor. Táto rada vám pomôže prijať správne rozhodnutie.

1. Skúste pred nákupom

Priemerná pohovka má hĺbku sedadla najmenej 60 cm, čo vám dáva dostatok priestoru na manévrovanie, ak máte dlhé nohy, a umožní vám ich zastrčiť, ak ste kratší. Hĺbka sedadiel sa však líši, preto vyskúšajte rôzne štýly, aby ste získali dobrú podporu chrbta. Pokiaľ ide o výšku sedadla, väčšina návrhov je medzi 45 cm a 50 cm vysoká. Neexistuje žiadna správna alebo nesprávna výška, skúste to pred kúpou, aby ste sa uistili, že vyhovuje celej rodine. Nakoniec skontrolujte celkovú šírku, s výnimkou podrúčok, ak chcete roztiahnuť.

2. Investujte do dobrého rámca

Strávte toľko, koľko si môžete dovoliť na kvalitnom ráme – bude vás vidieť po dlhé roky leňošenie. Berte na vedomie záruku skôr, ako sa zaviažete, že niektorí výrobcovia sú takí istí, že ich rámy ponúkajú záruku na celú dobu životnosti. Rám pevného tvrdého dreva je dobrou voľbou, ale dávajte pozor na drevotriesku alebo kovovú konštrukciu.

3. Výber vankúšov

Pamätajte, že to, čo je vnútri pohovky, je rovnako dôležité ako to, čo sa používa na vonkajšej strane. Plnené vankúše sú vysoko komfortné, ale budú vyžadovať pravidelné plumping, zatiaľ čo penové alebo vláknové výplne sa môžu vyrovnať a stratiť svoj tvar v priebehu času. Tím na Sofa.com odporúča vybrať si kombináciu peria a peny, pretože “perie dávajú rozmazaniu, zatiaľ čo pena poskytuje štruktúru”. Dobrou kombináciou sú zadné vankúše naplnené perím a sedadlovými vankúšmi naplnenými penou alebo vláknom.

4. Zamerajte sa na tkaninu

Či už idete o odvážnu farbu, vzor alebo neutrál, vaša voľba čalúnenia tkaniny bude mať obrovský vplyv na miestnosť, preto si vyberte opatrne, aby sa zabezpečilo, že sa hodí k vašej schéme. Prírodné materiály môžu slabnúť pri silnom slnečnom svetle, takže si pre syntetickú textíliu, ak bude pohovka v blízkosti okna. Je to obzvlášť dôležité v rušnom rodinnom dome, a ak máte psa alebo mačku, rozhodnite sa pre látku, ktorá je ľahko čistiteľná. Voľné kryty stojí za to vyšetrovať, pretože môžu byť odstránené na čistenie a niektoré sú umývateľné.

5. MERANIE HORE

Vydajte pásku a uistite sa, že ste si istí, že maximálne rozmery pohovky sa hodia a vyhovujú vášmu priestoru. Tiež skontrolujte rozmery akýchkoľvek dverí a schodov, ktoré bude musieť pohovka prejsť po doručení. Ak je prístup obmedzený, možno budete musieť zvoliť štýl s nízkou úrovňou vzhľadu, ten s odnímateľnými nohami alebo dokonca modulárny dizajn, ktorý je možné dodať v sekciách.