Feng Shui a dekorácie

Feng shui, starodávne východné umenie umiestňovania, opisuje spôsoby, ako zorganizovať priestor bez spasov, aby optimalizoval tok dobrej energie alebo čchi. Zen je škola mahajánskeho budhizmu, ktorá núti k dosiahnutiu osvietenia prostredníctvom priamej skúsenosti. Zenová prax zahŕňa oddelenie všetkého, čo je cudzie, aby zlepšilo meditatívny kľud a zameranie bez rozptýlenia. Spolu, feng shui a dizajn Zen vám dajú obývacia izba plná prázdnoty, kde môže žiť pokojná energia.

Tok a funkcia
Sedenie, svetlo a estetický vzhľad prinášajú tento dizajn obývacieho izby. Všetko má zmysel vo vzťahu k všetkému inému, a každý objekt je tam, aby plnil funkciu miestnosti. Ak štekáte alebo ste si stierali medzi pohovkou a priľahlými stolmi a stoličkami, zariadenie je zle umiestnené, príliš veľké alebo príliš veľa. Vyberte si len dostatok nábytku pre priestor a spôsob, akým ho používate – a nič viac. Držiak na stenu a drôty na jednej stene, malý moderný profil, ktorý je zabalený okolo konferenčného stolíka obklopeného dvomi pohodlnými kreslami, a mediálna skrinka na skrytie plochého displeja, hudobného prehrávača, reproduktorov a DVD, môže byť všetko, čo potrebujete. Pridajte prekrývajúcu prívesnú lampu na osvetlenie. Umožnite dopravu cez vstupy a výstupy z chodby alebo priľahlých miestností a udržujte rohy voľné, aby sa tam nestala stagnujúca energia.

Yin a yang
Zostatok je kľúčom k životu a dekorácii – takže je mäkký, tvrdý, vysoký, krátky a tmavý so svetlom. Veľkorysá a pohodlná moderná pohovka sedí na kobercoch, ktoré sú položené na ruky, cez leštené drevené, bambusové alebo vápencové podlahy. Odizolovaný kmeň stromu slúži ako konferenčný stolík a niekoľko nízkych kožených výčapov poskytuje ďalšie sedenie. Kontrast hlbokej čokoládovej akcenty s nebieleným čalúnením. Zosúlaďte uhlovú geometriu nenatretého skrinky Elm v štýle Ming s pozdĺžnym bieleho papiera Noguchi. Prírodné rosničky a tlmené šedivé šupky, šišky, huby, tmely a tmavé lavendery sú oživené živými žltými alebo mandarínkovými vankúšmi. Obohate hlavnú oblasť s kyslým zeleným bočným stolom alebo s radom vázy z presýpacích tabuliek presýpacích hodín na pancierovej doske, ktoré sú zdokonalené čiernymi stolovými lampami a okrúhlym krbom.

Život a bytosť
Obývacia izba je vhodne pomenovaná, keď plne využívate priestor pre dôležité každodenné aktivity. Nastavte si s dostatočnou prázdnotou, aby ste mohli umiestniť jogovú rohož na rannú rannú rannú pozíciu na slnku alebo pokojný kútik na meditačný oltár. Dokonca aj malý priestor má dvojitú a trojitú povinnosť, keď je nábytok starostlivo vyskúšaný. Nízka moderná pohovka alebo ležadlo pokryté sivým bielizňom alebo zrnkáčkou funguje ako meditačné kreslo, keď stojí pred stôl s buddhovou sochou a rastlinou orchideí v kvetináči. Plochý antik-hrudník sa stáva extra sedením s niekoľkými umelými ručne tkacími vankúšmi – a drží vašu jogovú podložku, bloky a podložky na popoludňajšie sedenie asane. Usporiadajte svoj nábytok, aby ste ho ľahko posunuli stranou alebo nechali voľný priestor na kreatívny pohyb a tok energie.

Voda a príroda
Voda je silný energetický magnet s upokojujúcim zvukom. Umiestnite dekoratívny vodopád vo vzťahoch feng shui alebo priateľský kútik vašej obývačky, aby ste zosilnili pohodu priestoru. Použite bagua, energetickú mapu, aby ste umiestnili rozloženie domu a každej miestnosti, aby ste určili, kde umiestniť vodný prvok – alebo iný feng shui prvok, napríklad krištáľ alebo rastlinu. Zelené rastliny prinášajú prírodné prostredie do vášho priestoru, čistia vzduch a symbolizujú život a rast. Listnatý vnútorný strom, malý stojan z bambusu v hrnci – dokonca aj jeden zelený banánový list vo sklenenom valci – čerpajú zdravú energiu znižujúcu stres v interiéri. Prosperujúce vnútorné rastliny udržujú energiu nažive; tým, že sa im venuje, vám pripomína vašu úlohu správcu prírody.