Moderné koberce: ako by ste mali umiestniť koberec?

Moderný koberec je jedným z najlepších spôsobov vylepšenia miestnosti. Aj keď je potrebné myslieť na určité prvky, ako sú farby, látky a vzory, je rovnako dôležité zvážiť, kde v miestnosti umiestniť koberec. Existujú miesta, ktorým by ste sa mali vyhnúť?

Obývacia izba

Väčšina sprievodcov návrhom interiérov zdôrazňuje, ako koberec dokáže zmeniť vzhľad každej obývacej izby. Niektorí majitelia domov sa domnievajú, že menšie koberce sú najlepšou voľbou, ako malý priestor zväčšiť, ale môžu pôsobiť neprehľadne. Najlepšie je použiť koberce, ktoré sú aspoň také veľké, aby sa do nich zmestili tie najvýznamnejšie kusy nábytku, a zároveň poskytli jednotný vzhľad.

Jedáleň

Za normálnych okolností je najlepšie položiť koberec hneď pod jedálenský stôl. To pomáha zviazať celú miestnosť a zároveň poskytnúť pocit estetickej rovnováhy. Opäť prichádza do úvahy veľkosť. Chcete, aby koberec mierne presahoval stopu stola a stoličiek. Všeobecným pravidlom je zvoliť koberec, ktorý je aspoň o 60 centimetrov širší a dlhší – to isté platí, ak potrebujete kruhový alebo oválny koberec.

Spálne

Koberce do spálne sú často umiestnené pod posteľou. V takom prípade je rozumné zvoliť koberec s rozmermi, ktoré sú takmer identické s veľkosťou postele. To umožní, aby miestnosť vyzerala o niečo väčšia a priestrannejšia. Ďalej sa uistite, že koberec je v strede pod posteľou. V opačnom prípade môže miestnosť z vizuálneho hľadiska vyzerať mierne nevyvážene. Ak náhodou položíte koberec na jednu stranu postele, pokúste sa medzi jeho okrajmi a okolitými stenami nechať medzeru približne 50 centimetrov.

Kuchyne

Koberce hrajú dôležitú úlohu vo vzťahu k dizajnu kuchynskej miestnosti. V tejto situácii by mali byť moderné koberce umiestnené v blízkosti oblastí spojených s najväčším počtom práce (napríklad príprava jedál a umývanie riadu). Mohlo by byť tiež múdre zvoliť bežec, pretože tieto štíhle varianty kobercov budú vhodné do užších priestorov bez kompromisov v štýle. Väčšina profesionálov súhlasí s tým, že okolo bežca by sa mali ponechať medzery, aby sa zvýraznila podkladová podlaha.