Ako si správne vybrať plynový terasový ohrievač

Terasy alebo patio sú skvelým miesto na posedenie a relax. Ale keď sa začne vkrádať chladnejšie počasie, musíme toto príjemné miesto opustiť. Existuje však spôsob, ako jednoducho pridať teplo do tohto priestoru.

Vonkajší plynový ohrievač terasy vám môže pomôcť predĺžiť čas, ktorý trávime vonku, dodať teplo počas pracovnej doby alebo večerných akcií a predĺžiť sezónu tak, aby ste si vonku užili mesiac alebo viac v závislosti od podnebia vášho mesta.

Ako funguje plynový ohrievač?

Vonkajší ohrievač vyrába teplo spaľovaním paliva, ako je zemný plyn, propán, bután.

Teplo je zosilnené dizajnom ohrievača a ohrieva priestor pod ním a okolo neho. Na rozdiel od ohrievača, ktorý na fúkanie horúceho vzduchu používa ventilátor, sa terasové kúrenie chová viac ako slnko a produkuje sálavé teplo.

Táto metóda funguje najlepšie pre vonkajšie priestory, pretože udržuje teplo na jednom mieste. Ktokoľvek aj 20 metrov od ohrievača pocíti jeho intenzitu.

Typy vonkajších ohrievačov

Vonkajšie terasové ohrievače vyžadujú na výrobu tepla určitý druh paliva alebo energie. Najbežnejším je propán, potom elektrický a nakoniec zemný plyn. Každá možnosť má svoje výhody a nevýhody.

Elektrické ohrievače

Elektrické terasové ohrievače sa používajú veľmi ľahko. Po zostavení budú produkovať toľko tepla ako propánový model. Nevýhodou je, že nie sú prenosné. Ľudia musia sedieť pod jednotkami alebo v ich blízkosti, aby cítili horúčavu.

Ohrievače na zemný plyn

Terasové ohrievače na zemný plyn sú podobné ako propánové ohrievače, musia však byť pripojené k potrubiu na zemný plyn, vďaka čomu nie je možné ich premiestňovať.

Rovnako ako elektrický ohrievač, aj ľudia sa musia zhromažďovať pod alebo v blízkosti ohrievača. Výhodou zemného plynu je, že nemusíte vymieňať náplň.

Propán

Rovnako ako plynový gril, aj propánový terasový ohrievač vychádza z propánovej nádrže v spodnej časti ohrievača.

Propánový ohrievač je jedným z najekonomickejších na prevádzku z dôvodu množstva tepla, ktoré vytvára. Stolové a samostatne stojace ohrievače je možné umiestniť do stredu terasy a produkovať tak dostatok tepla.

Jedinou nevýhodou je, že je potrebné propánovú nádrž doplniť alebo vymeniť.

Teplota vzduchu a veterné podmienky môžu tiež ovplyvniť vykurovací výkon ohrievača. Vykurovacia oblasť je založená na relatívne nízkej vlhkosti vzduchu, teplote medzi 12 a 18 ° C a veľmi slabom vetre.