Výber športových legín na dovolenku

Skúsení cestujúci majú svoje vlastné kritériá šatníka: minimálny priestor, hmotnosť, náročnosť starostlivosti; maximálny komfort, praktickosť, multifunkčnosť. V kolekcii športových legín je ľahké vybrať 2-3 páry na dovolenku. Módne legíny takmer nič nevážia, okamžite schnú, nepotrebujú žehlenie a sú neuveriteľne pohodlné.

Vysoký strih

Široká elastická časť v páse sa pri drepe nekrúti. Pletenina prilieha na telo rovnomerne, bez ohľadu na výdatnosť bufetu alebo intenzitu silového tréningu.

Športové legíny s vysokým strihom sú univerzálne:

  • pohodlné v aute, vlaku, kabíne lietadla alebo na jachte;
  • vhodné na jogu, beh, fitness, Zumbu, Pilates, posilňovňu;
  • korešpondujú s moderným štýlom cestovania, vhodné do mestského prostredia, letiska, hotela.
  • Elastický materiál s prídavkom spandexu zaisťuje normálne prekrvenie, znižuje riziko opuchov.

Ploché vnútorné švy

Medzikontinentálny let alebo výlet do púšte si vyžaduje špeciálne vybavenie pre cestovateľa. Úzke džínsy, nohavice so zipsom, gumičky a šnúrky môžu za pár hodín spôsobiť kŕče a modriny. Ploché vnútorné švy športových legín z mäkkého úpletu sú zárukou celistvosti pokožky, bez hematómov, odrenín a škrabancov.

Hygroskopickosť

Bez ohľadu na podnebie musí pokožka zostať suchá. Športové legíny z nylonu a spandexu v lyžiarskom stredisku a počas mestských prechádzok v zasnežených európskych mestách plnia úlohu termo oblečenia:

  • okamžite odstráňte prebytočnú vlhkosť;
  • poskytujú pokožke prístup kyslíka.

Vo vlhkom podnebí Indonézie alebo horúceho Egypta hygroskopické legíny spárované s chráničom proti vyrážke minimalizujú riziko bakteriálnej infekcie a úpalu. Po dlhej prechádzke po horách, vzrušujúcom šnorchlovaní, tréningu pod slnkom či dobrodružných nákupoch na orientálnom trhu niet ani smradu a po pote.

Nepriehľadná tkanina

Hlavným rozdielom medzi športovými legínami a klasickými dámskymi pančuchovými nohavicami je nepriesvitnosť materiálu. Ani pri silnom natiahnutí nie je viditeľná koža, dodržiavajú sa pravidlá slušnosti vo verejnom priestore bez straty osobného pohodlia.

Štýlový dizajn

Ako súčasť sviatočného šatníka sú legíny kombinované s topmi, tričkami, dlhými rukávmi, mikinami, svetrami, tunikami z hľadiska farby, štruktúry a štýlu. Aktuálne plavebné kolekcie módnych domov odvážne kombinujú športové modely z matného úpletu so sarafánmi, šortkami, klasickými trenčkotmi, dlhými kabátmi a bundami.