Mobil nie je lacná hračka: ako ho ochrániť?

Chvíľka nepozornosti môže stáť pekných pár tisíc. Moderné mobilné telefóny sú krásne, ale dosť krehké. Určite neodporúčame nechať ich len tak – bez ochranného príslušenstva. Ako môžete mobil ochrániť?

Ochranné sklo na mobil

Určite Váš telefón nenechávajte nikdy bez ochranného skla. Ak ste si kúpili nový mobilný telefón a žiadne ochranné sklo na ňom nebolo priamo z výroby, odporúčame nezačať telefón používať, kým na ňom ochranné sklo nebudete mať nalepené. Telefón Vám totiž nemusí ani spadnúť. Stačí si ho dať do vrecka alebo kabelky a behom chvíľky môžu byť na displeji drobné škrabance, ktoré už ale nikdy preč nedostanete. Bola by to škoda. Tiež neodporúčame kupovať nápadne lacné sklá. Tie obvykle nie sú kvalitné, pochádzajú z neoverených zdrojov, na telefón nemusia správne doliehať a ochrana je potom minimálna. Sklá preto určite vyberajte u renomovaných firiem (ideálne tých, ktoré majú aj kamennú pobočku), a majú tak so sklami osobnú skúsenosť. Jednou z takýchto firiem je napríklad www.promobily.sk. Táto firma má kamennú pobočku aj internetový obchod na Slovensku i v České republike a na ich stránkach sa dozviete, že v ich ponuke sú iba overená a kvalitné sklá (nemôžete teda “šliapnuť” vedľa).

Puzdro na mobil: najobľúbenejšie typy v SR

Perfektné je, že puzdrá na mobil už nie sú len nudnou povinnosťou. Ba naopak, vďaka nim môžete skvelo a osobito doladiť Váš mobil, aby zodpovedal presne Vášmu vkusu a štýlu. Stáva sa bežným, mať viac puzdier, pre rôzne príležitosti. Decentný obal do práce, veselý s deťmi na výlet, odolný na šport a trblietavý do spoločnosti. Kreativite sa medze nekladú a nápadité zladenie s oblečením Vaše okolie ocení. Ak neviete, ako sa od seba líšia silikónové puzdrá, glass kryty, knižkové puzdrá alebo napríklad klasické puzdrá Roubal, pozrite sa do tejto sekcie s puzdrami a krytmi na mobil.

S mobilom pod vodu: Vodotesné puzdrá

Najväčšia vychytávka na záver sú vodotesné puzdrá. Ich hlavné využitia sú dve. Prvou sú situácie, kedy viete, že by sa Váš mobil mohol namočiť: športové podujatia, túry do hôr, prechádzka v daždi, beh … atď. Teda nemáte v pláne sa s mobilom kúpať, ale pre istotu ho dáte do vodotesného obalu, keby niečo . Druhou variantou sú momenty, kedy sa vážne chcete s mobilom priamo potopiť pod vodu. Aj takéto varianty vodotesných puzdier sú. Mobil sa v nich dá cez priehľadné okno ovládať a môžete tak robiť skvelé videá pod vodou – či už v bazéne, alebo v mori. Ich veľkou výhodou je tiež univerzálnosť. Takže si jedno puzdro môžete požičiavať treba s celou rodinou a kamarátmi. Pozrite sa na najväčší výber vodotesných puzdier na mobil.