Na čo sa môžu používať elektrické motory?

Vďaka svojej dostupnosti, spoľahlivosti a flexibilite sa elektrické motory používajú v nespočetných aplikáciách, z ktorých mnohé sa stretávame každý deň. Od elektrickej zubnej kefky až po vŕtačku, elektromotory poháňajú veľa spotrebných predmetov. Elektromotory tiež poháňajú mnoho špecializovaných aplikácií, ktoré často prehliadame, ako napríklad automatické otvárače dverí, bezpečnostné zariadenia a zariadenia na potraviny a nápoje. V skutočnosti, samozrejme, takmer čokoľvek, čo sa musí pohnúť, je možné použitie pre elektromotor.
Špecializované aplikácie pre elektromotory

Keď si priemerný človek myslí na elektromotor, môže si predstaviť svoj vysávač, elektrické náradie alebo spotrebiče. Aj keď sú v poriadku, existuje mnoho aplikácií pre elektromotory, s ktorými pracujeme každý deň, často bez toho, aby sme si to uvedomovali. Medzi tieto špecializovanejšie aplikácie patria:

    Vybavenie pre potraviny a nápoje: Elektrické motory poháňajú zariadenia na prípravu potravín a nápojov, na ktoré sa spoliehame každý deň, od kávovaru na Vašom pultu až po veľké zariadenia nachádzajúce sa v reštauráciách. V každom okamihu, keď jeme alebo pijeme čokoľvek, elektrický motor hral úlohu v chladení, vykurovaní alebo príprave.
    Automatické otvárače dverí: Napriek všetkým detským snom, že sila je za automatickým otváraním a zatváraním dverí v obchode s potravinami, je to vlastne elektromotor, ktorý nám uberá cestu. Motory zabudované do rámu alebo okolitých stenových konštrukcií poháňajú automatické dvere, keď sú zapojené ich senzorovými mechanizmami.
    Čerpadlá a manipulácia s tekutinami: Elektrické motory poháňajú nespočetné množstvo čerpadiel a mechanizmov na manipuláciu s tekutinami. Výkon ovplyvňje frekvenčný menič Vždy, keď sa tekutina pohybuje alebo vydáva, je to pravdepodobne uskutočňované elektromotorom. To zahŕňa dávkovač mydla v práčke pri práci, chemické postrekovače na ošetrovanie trávnikov a dokonca aj dávkovač sódy v obľúbenej reštaurácii rýchleho občerstvenia.
    Predajné automaty: Go-to spot na rýchle občerstvenie alebo nápoj, predajné automaty sa spoliehajú na elektromotory na vydávanie tovaru. Po vložení mincí a vykonaní výberu sa elektromotor postará o doručenie vášho jedla alebo nápoja.
    Bezpečnostné zariadenia: Elektrické motory zohrávajú dôležitú úlohu v bezpečnostných a bezpečnostných aplikáciách, vrátane elektrických turniketov, automatických brán, elektrických dverových zámkov, svetiel a systémov skenovania a ďalších. Elektromotory umožňujú pomocou bezpečnostných zariadení zachovať bezpečnostný a riadiaci prístup v širokom spektre prostredí.
    Ľadové vybavenie: Tí z nás, ktorí majú radi ľadovo studený nápoj alebo čerstvo dodané potraviny, majú elektrické motory. Od výrobcov ľadu a dávkovačov až po miešače ľadu a stroje na balenie ľadu poháňajú elektromotory mnohé aplikácie, ktoré uhasia našu smäd alebo kŕmia náš hlad.