Kvalitné tričká s úsmevom

Tričko je jedným zo základných prvkov šatníka. Zdá sa, že pri výbere by nemali byť žiadne ťažkosti. Ak však k nákupu pristupujete so všetkou zodpovednosťou, existuje veľa nuancií, vďaka ktorým nie je výber taký jednoduchý. Kvalita materiálu je jedným z hlavných kritérií, ktorým je potrebné venovať osobitnú pozornosť.

Vlastnosti výberu trička podľa látky

Tričko je najbližšie k telu, takže materiál, z ktorého sú vyrobené, musí nevyhnutne dýchať, byť príjemný na telo a nespôsobovať alergie s podráždením. Používajú sa tu prevažne ľahké pletené materiály. Aké skvelé môžu byť vtipné tričká s potlačou!

1. Bavlna

Najlepší materiál na tričká. Jeho hlavné výhody: je pozoruhodne priedušný, príjemný na dotyk, mäkký a odolný. A aj keď robíte chyby s kvalitou bavlny, vždy sa nechá prať v práčke bez toho, aby stratila svoje vlastnosti. A rozdiel medzi drahou látkou a lacnou látkou je iba prezentovateľnosť, hoci drahá bavlna vydrží ešte dlhšie.

2. Polyester

Druhý najbežnejší materiál, z ktorého sa šijú tričká. Zaujme svojou praktickosťou a odolnosťou. Môžete ho prať aj v práčke bez obáv z poškodenia látky. Ale aj tu sú rôzne kvality polyesteru, ktoré sa veľmi líšia cenou. Rozdiel medzi nimi je opäť v prezentovateľnosti a špeciálnych vlastnostiach. Tričká ušité z drahého high-tech polyesteru sú jedinečné, úplne prepúšťajú vzduch, teplo, telesnú vlhkosť a ešte viac – sú chladné. Na šport ideálna látka, avšak za cenu naozaj veľmi drahú.

3. Viskóza

Menej populárny pri výrobe tričiek, ale má svoje vlastné pozitíva. Tričká z viskózy sú príjemné na telo, umožňujú mu dobre dýchať a sú obzvlášť hygienické. Je pravda, že opotrebovanie viskózy zanecháva veľa požiadaviek.

4. Hodváb

Veľmi málo používané pod tričká. Krčí sa, cena je vysoká, navyše je tu jeden – je nádherný.

Akú látku si vybrať na tričko? Rozhodnite sa sami, závisí od účelu, rozpočtu a osobných preferencií. Je však žiaduce, aby každá z vybraných látok bola originálna v prirodzenosti a kvalite. Aj keď na každodenné nosenie nie je potrebné kupovať niečo veľmi drahé. Trendytricko.sk má veľký výber trendových štýlových dámskych a pánskych tričiek. Príďte, vyberte si a nakúpte