Ako si správne vybrať a prať tréningové legíny

Elastické materiály novej generácie dokonale padnú na telo, normalizujú krvný obeh a pomáhajú korigovať nedokonalosti tela. Dámske silné nepriehľadné legíny sú potrebné na jogu, pilates a atletiku. Ako si správne vybrať a prať tréningové legíny, aby nestratili svoje užitočné vlastnosti?

Na cvičenie – legíny z kompresných materiálov

Športové legíny sa líšia od každodenných – látka obsahuje minimum bavlny alebo vôbec žiadnu. Počas prevádzky prírodné vlákna vytvárajú mikrotrhliny a zmršťovanie, tkanina sa rýchlo opotrebováva a spôsobuje nepohodlie. Športové legíny slovenskej značky KALLYS sú mixom 87% nylonu a 13% spandexu, ktorý sa dokáže natiahnuť o 500-700%.

Kompresný materiál športových legín z nylonu a spandexu:

  • tesne prilieha k telu, nekĺže, nepriehľadné;
  • okamžite sa natiahne a obnoví svoj tvar;
  • poskytuje svalovú podporu, normalizuje krvný obeh, znižuje riziko trombózy;
  • rýchlo odstraňuje pot a okamžite schne;
  • príjemný na dotyk, ľahký, pevný, odolný voči opotrebovaniu.

Špeciálny strih športových legín s vysokým strihom a dodatočnými tesneniami nedovoľuje, aby sa športové vybavenie počas tréningu vyhrnulo alebo zošmyklo.

Tajomstvo prania športových legín

Ak sa pri športe potíte, je nebezpečné obliecť si legíny druhýkrát, je to priaznivé prostredie aj pre baktérie. Treba umyť.

Syntetické tkaniny pri kontakte s vysokými teplotami strácajú svoje vlastnosti, preto perte v studenej vode, jemný režim, legíny treba obrátiť naruby.

Ak sú škvrny, pred praním namočte výrobok do špeciálnych produktov s enzýmami:

  • proteáza odstraňuje proteínové zlúčeniny vrátane stôp trávy;
  • lipáza rozpúšťa tuk;
  • mananáza a pektináza bojujú proti potravinovým škvrnám.

Športové legíny neperte s vlnenými a bavlnenými predmetmi: mikrovlasy prenikajú do štruktúry syntetického úpletu a spôsobujú podráždenie. Buďte opatrní pri pracích prostriedkoch: prebytok robí vlákna lepkavými, stimuluje vývoj mikrobiálnych kolónií.

Dôležité! Nepoužívajte kondicionér na bielizeň: obaľuje vlákna ako vosk, blokuje hygroskopické vlastnosti látky. Namiesto suchej pokožky je nadbytok potu, látka je mokrá, hrozí podchladenie.

Používajte jednoduché pravidlá starostlivosti o športové legíny, buďte štýlové a krásne.