Čo je betónový plot a aké sú jeho výhody

Betónové tvárnice boli prvýkrát použité na oplotenie pred sto rokmi. Ako predtým, aj teraz sú vhodné na všetky aplikácie: používajú sa ako steny, ochranné zvukové bariéry, na oplotenie stavenísk a inžinierskych sietí. Spomedzi mnohých možností si každý nájde tú pravú!

Betónový plot môže byť niekoľkých typov:

• monolitická je ťažká železobetónová konštrukcia, ktorá potrebuje dobrý základ;

• blok – jedna z lacných možností, ktorá váži menej, jej bloky sú tenšie. Vyzerá to ako murivo;

• nezávislé – železobetónové panely so zahustením do spodnej časti, táto konštrukcia umožňuje, aby plot stál bez základov;

• dekoratívne – názov hovorí sám za seba: ide o prefabrikované konštrukcie v rôznych prevedeniach: lesklé, obojstranné a iné.

Medzi hlavné výhody betónového plotu – spoľahlivosť, všestrannosť a odolnosť, rozmanitosť vzhľadu, jednoduchosť obsluhy a požiarna bezpečnosť. A jednou z najdôležitejších výhod betónových plotov je, že existuje vhodná možnosť pre akúkoľvek úlohu. Napríklad monolitické, vďaka svojej pevnej veľkosti a hmotnosti, sú najsilnejšie a najstabilnejšie, dokonale plnia ochrannú funkciu.

Betónové ploty sa často používajú na ohradenie priemyselných alebo skladových objektov. Blokové ploty potešia príjemnou cenou bez straty kvality. Ľahko sa inštalujú, pretože nie sú príliš ťažké. Za zmienku stojí zvuková izolácia. Napríklad vysoký betónový plot v prímestskej oblasti pomôže zabudnúť na hlučných susedov.

Vlastnosti

Technológia tvarovania umožňuje vytvárať krásne textúry (hladké alebo drsné) a vzory. Môžete si vyrobiť plot z kameňa, bridlice, dreva s výpletmi, klietky a iné. Potom sa tieto textúry dajú ľahko zdôrazniť farbou.

Štruktúra betónu, ktorá prešla ubíjaním na vibračnej doske, je veľmi hustá. Nedovoľuje vniknutiu vody do varnej dosky, takže jednotky vydržia mnoho cyklov zmrazovania a rozmrazovania. Tiež sa nemôžete obávať huby a plesne a vzhľadom na veľkú veľkosť blokov inštalácia takéhoto plotu netrvá veľa času, čo vám umožňuje rýchlo chrániť akúkoľvek oblasť!

Pri správnom prístupe dokážete postaviť betónový plot, ktorý bude lahodiť oku desiatky rokov a zastaví neželaných návštevníkov!