Aké stoličky si vybrať do dizajnovej jedálne a reštaurácie

Úžitkový kus nábytku v dizajnovom projekte sa stáva neoddeliteľnou súčasťou harmonického priestoru. Vybrať vhodné jedálenské stoličky nie je jednoduchý – treba brať do úvahy štýl miestnosti, funkčnosť a bezpečnosť. Do prémiových bytov, butikových hotelov a reštaurácií vyberajú dizajnéri stoličky vyrobené z kvalitnej ocele, prírodného dreva, kože a prvotriednych textílií.

Stoličky s konzolovou základňou

Základ stoličky Cesca v tvare písmena S prvýkrát predstavil verejnosti americký dizajnér Marcel Breiner v roku 1927.

Kolekcia internetového obchodu BigHome.sk predstavuje dizajnové modely konzolových jedálenských stoličiek:

  • FLORIDA, anatomická krivka stoličky farbou a tvarom pripomína tabuľku belgickej čokolády roztopenej na slnku;
  • Pre náročný pánsky štýl – DARKNESS s čalúnením z pravej kože a BRACE s jednodielnym čalúnením z mikrovlákna odolného voči opotrebovaniu;
  • MARTIN – jasná grafika, pravé uhly harmonický loft či konštruktivizmus.

Konzolové stoličky sú vhodné na dlhé rozhovory a produktívne pracovné obedy. Kreatívne riešenie poskytuje spoľahlivú oporu a nezanecháva preliačiny od nôh na podlahe.

Drevené stoličky do jedálne

Rustikálny štýl je opäť v móde. Klamlivá jednoduchosť nových stoličiek zaručuje pohodlie a maximálnu bezpečnosť. V trende sú drevené stoličky prísnych tvarov s rovnými líniami, prepojky na dodatočné upevnenie nôh a sedadiel. Zaujímavé sú modely, ktoré kombinujú lakovaný hladký rám a sedadlo z prírodného dreva s jedinečným vzorom.

Jedálneské stoličky s pyramídovými nohami

Presný výpočet dizajnérov zabezpečuje stabilitu stoličiek, ktoré akoby sa vznášali vo vzduchu. Nohy sú bezpečne upevnené pod sedadlom, rovnomerne rozdeľujú hmotnosť, sú stabilné; niektoré modely poskytujú otáčanie o 90-110°. Zjednodušený tvar sedadla a operadla pôsobí masívne a útulne.

Jedálenské stoličky z pravej kože s podrúčkami alebo bočnými opierkami

Takýto nábytok nie je určený na rýchle občerstvenie: chcete si vychutnať jedlo bez zhonu, ochutnať vynikajúce nápoje a viesť intelektuálne rozhovory. Na sedadle s bočnými opierkami sa človek úplne uvoľní, čo má pozitívny vplyv pohodlie. V trende je klasická podšívka s kosoštvorcami, gombíkmi a vertikálnym reliéfnym vzorom.