Ako vyzdobiť kanceláriu, kaviareň alebo spálňu drevenou mandalou

drevené mandaly na stenu acrux

drevené mandaly na stenu. Vyberte si modernú mandalu na stenu acrux

Magická kombinácia kruhu a štvorca pre vyznávačov východných duchovných praktík znamená súčasnú nekonečnosť a pominuteľnosť vesmíru.

V modernom minimalistickom dizajne je stena často zdobená drevenou mandalou. Ako vzniká dekor a ako si vybrať optimálne mandaly pre rôzne typy priestorov?

Z čoho sú vyrobené drevené mandaly na stenu

Drevené mandaly sú vyrobené na listoch preglejky alebo MDF s európskymi bezpečnostnými certifikátmi: neobsahuje žiadne zdraviu nebezpečné prísady, toxické lepidlo a farby. Hrúbka panelu je 4 mm. Po laserovej perforácii vzoru sa získa drevený ažúrový dekor, ľahký, netraumatický, s 3D efektom.

Na stránke kmdesing je ľahké si vybrať akýkoľvek formát drevenej mandaly na stenu:

  • veľkosť jednej strany od 22-41 cm do 87-91;
  • tvar je okrúhly, bionický, obdĺžnikový-triptych;
  • až 30 odtieňov drevenej dyhy, od svetlobéžového javora po červený dub a čierne wenge.

Zhotovenie drevenej mandaly – na objednávku zákazníka. Používa sa vysoko presné zariadenie, vzor sa zadáva do počítačového riadenia stroja. Laserový lúč vytvára presný rez bez triesok a drsnosti.

Výhody drevenej mandaly na zdobenie stien

Dekor je prelamovaný výrobok, ktorý je pripevnený k akémukoľvek rovnému povrchu tekutými nechtami. Mandaly sa dajú ľahko rozobrať, presunúť na nové miesto. Až 93 % povrchu výrobku je prázdnych, cez ktoré je jasne viditeľná štruktúra a farba steny. Drevený grafický vzor kontrastuje s odtieňom steny alebo s ním takmer splýva.

Jedna veľká alebo niekoľko kompaktných dyhových mandál sa používa v modernej dekorácii stien, nábytku, nástenných panelov, dverí, vitrín, stropov, kombinovaných s akustickými panelmi a “plávajúcimi” policami. Kombinácia rôznych odtieňov dyhy otvára nekonečné možnosti pre zdobenie stien v štýle minimalizmu, eko, moderna, wabi-sabi, loft.

Kde sú drevené mandaly najúčinnejšie

Na webovej stránke výrobcu je ľahké nájsť rôzne možnosti vzorov – od klasických zložitých väzieb, typických pre budhistické mandaly chrámov, až po modernú rafiku v ekologickom štýle. Stačí si vybrať možnosť pre priestory na rôzne účely:

  • recepcia obchodných centier a rezidenčných komplexov prémiovej triedy;
  • kancelárie firiem, ktorých aktivity sú spojené s logikou, kreativitou, rozvojom;
  • joga, tanečné štúdiá, umelecké centrá;
  • lobby a verejné priestory hotelov;
  • výzdoba reštaurácií v ázijskom štýle, vegánskych kaviarní, írskych krčiem, tureckých čajovní;
  • apartmánové hotelové jednotky, obývacie izby a spálne v apartmánoch a domoch.

Rozbaľte výrobok, presne vypočítajte umiestnenie mandaly na stene alebo fasáde nábytku skrinky, zafixujte svetlý drevený dekor tekutými klincami. Za dve minúty sa stena premení, miestnosť sa naplní pozitívnou energiou