Zdravé tipy pre úspešného muža

Pokiaľ ide o zdravotnú starostlivosť, my muži sú ako pštrosi. Pohrebujeme hlavy do piesku. Sme oveľa menej pravdepodobné, než ženy pravidelne navštevovať našich lekárov, brať symptómy vážne a žiť zdravý životný štýl. Možno to je jeden z dôvodov, prečo ženy majú na nás sedemročný priemerný prežitie.

Je však samozrejme dôležité, aby sa muži všetkých vekových kategórií stali aktívnejšími vo svojom zdraví. A jednoduchým spôsobom, ako začať, je nasledovať týchto 10 základných krokov k udržaniu zdravia a vitality.

1. Odstráňte “bielych potravín” z vašej stravy. Biela múka, biely cukor a iné spracované potraviny nie sú len bez vitamínov a minerálov, ale sú tiež zbavené prírodného vlákna. V dôsledku toho rýchlo zvyšujú hladinu cukru v krvi, čo prispieva k zvýšeniu telesnej hmotnosti, cukrovke a mnohým ďalším zdravotným problémom. Vyvarujte sa chleba a pečiva vyrobeného z bielej múky, cukor s obsahom cukru a snacky. Namiesto toho sa zamerajte na konzumáciu ovocia, zeleniny, strukovín a celých obilnín bohatých na vlákninu.

2. Zostaňte mimo nebezpečných trans-tukov. Aj keď je dôležité znížiť celkový príjem tukov, je ešte dôležitejšie sledovať typy tukov, ktoré konzumujete. Hlboko vyprážané potraviny a všetko, čo sa vyrába s hydrogenovanými olejmi (margarín, arašidové maslo, skrátenie, pečivo a pečivo kúpené v obchode) obsahujú trans-tuky, ktoré zvyšujú vaše riziko srdcových ochorení. Jedzte len zdravé tuky, ako napríklad olivový olej a oleje z omega-3, ktoré sa nachádzajú v lososoch a iných studených vodách, ktoré skutočne chránia pred srdcovým ochorením.

3. Vezmite silný denný multivitamín a minerálny doplnok. Hoci neexistuje žiadna náhrada za dobrú výživu, som presvedčený, že pre optimálnu výživu je potrebné užívať vysoko účinnú multivitamínovú a minerálnu výživu. Dokonca aj keď máte správne jedlo, je nepravdepodobné, že vaše jedlo obsahuje všetky živiny, ktoré potrebujete. Nízka kvalita pôdy, skladovanie, spracovanie a varenie znižujú množstvo vitamínov a minerálov. Prijatie vysokokvalitného denného príplatku je “zdravotné poistenie” proti možným nedostatkom.

4. Zahrňte tréning na váhe do rutinnej cvičenia. Aeróbne cvičenie je skvelé pre kardiovaskulárne kondicionovanie, ale je to oveľa menej horšie než tréning v boji proti úderom. “Nedávny výskum ukázal, že len málo ako raz za týždeň môže odpor posilniť svalovú silu. Dokonca aj najrušnejší alebo najchudobnejší medzi nami nájde čas a energiu. Pripojte sa do telocvične, poraďte sa s osobným trénerom alebo požiadajte skúseného priateľa, aby vám ukázal laná.

5. Udržujte svoju optimálnu hmotnosť. Súčasné štatistiky naznačujú, že polovica z nás stráca bitku o vyvýšeninu, ale udržanie zdravého zaťaženia je jednou z najlepších možností, ktorú môžete urobiť pre seba. Budete vyzerať lepšie, budete sa cítiť lepšie a znížiť riziko srdcových ochorení, cukrovky, hypertenzie a ďalších hlavných vrahov. Viem, že je to jednoduchšie povedané, než keď ste to urobili, ale ak budete postupovať podľa štyroch krokov uvedených vyššie, budete dobre na ceste.

6. Piť alkohol iba v moderácii. Pravdepodobne ste počuli o “francúzskom paradoxu” a že pitie vína chráni pred srdcovým ochorením. Opakované štúdie ukázali, že konzumácia mierneho množstva alkoholu (všetkých druhov) chráni nielen proti srdcovým ochoreniam, ale tiež znižuje riziko smrti zo všetkých dôvodov. Pamätajte, že moderovanie je kľúčové. Zatiaľ čo jeden až dva nápoje denne sú ochranné, nadmerná konzumácia alkoholu je zničujúca pre zdravie. A pre niektorých je jeden nápoj príliš veľa.

7. Chráňte svoju prostatu. Okolo 40 rokov začína prostatická žľaza rastúca strmosť, ktorá vedie k symptómom, ako je časté nočné močenie. Dobrou správou je, že tento stav, známy ako benígna prostatická hyperplázia, sa dá zabrániť alebo zvrátiť tým, že sa odoberú extrakty z dvoch bylín: saw palmetto (Serenoa repens) a Pygeum (Pygeum africanum). Desiatky štúdií ukázali, že tieto byliny pracujú na zlepšení toku moču bez nepriaznivých vedľajších účinkov. Odporúčané dávky predstavujú 160 až 320 miligramov piliny palmetto a 40 až 80 mg pygeum denne.

8. Znížte riziko rakoviny prostaty. Odborníci odhadujú, že 80 percent všetkých druhov rakoviny sa dá predísť tým, že sa rozhodne pre zdravý životný štýl. Vyhnite sa nasýteným a trans-tukovam, ktoré môžu napomáhať rastu rakoviny prostaty a do stravy začlente ochranné potraviny, ako je sója, zelený čaj a rajčiny. Sója obsahuje izoflavóny so špecifickou protinádorovou aktivitou. Zelený čaj je bohatý na polyfenoly, ktoré inhibujú tvorbu zlúčenín spôsobujúcich rakovinu a blokujú rast buniek rakoviny prostaty. A paradajky, najmä varené výrobky z rajčiakov, sú výborným zdrojom lykopénu, ktorý je spojený so znížením rizika rakoviny prostaty. Okrem toho sa uistite, že denný výživový doplnok obsahuje vysoké dávky antioxidantu selénu (200 mikrogramov) a vitamínu E (800 IU), u ktorých sa preukázalo, že výrazne znižujú riziko rakoviny prostaty.