Zdravé chudnutie

Kvapalná strava pre chudnutie znie ako minimálna snaha o štíhlejší postava. Kvapalné diéty zvuk príliš dobre vyliezajú extra kilogramy a často sú. Tekuté diéty pozostávajú predovšetkým zo štiav (vyrobených z čerstvého ovocia a zeleniny), z jemných potravín a kokteilov na výmenu jedla. Kombinácia je taká, že strava obsahuje všetky základné živiny potrebné pre normálne telesné funkcie a hormonálnu rovnováhu. Majú nízky obsah kalórií a neobsahujú vlákninu celého ovocia a zeleniny.
Limonádová diéta

Lemonádová diéta, označovaná aj ako diéta očisťujúca mäso – kvapalná strava, kde si človek po celý týždeň poháňa limonádu. Musíte zmiešať 50 uncí vody, 10 lyžíc organického hrozna B javorového sirupu, 10 lyžíc čerstvej lisovanej citrónovej šťavy a pol čajovej lyžičky kajenského korenia. Zmiešajte ingrediencie a pijte celú zmes počas celého dňa. Počas tejto diéty môžete stratiť kdekoľvek od 2 do 7 kg.

Prečítajte si: Lemonade diéta pre chudnutie
Ovocná a zeleninová šťava

Diéta z ovocných a zeleninových štiav pomáha udržiavať rovnováhu medzi výživou, udržaním zdravia a úbytkom hmotnosti. Vyrežte svoje ovocie; pridajte paradajkový džús, mrkvovú šťavu a šálku špenátovej šťavy. Môžete pridať med, ale iba na účely sladenia. Zmiešajte to spolu a napijte ho cez deň v pravidelných intervaloch. Musíte držať preč umelé sladidlá, pretože môžu zabrániť orgánu, aby sa zbavil toxínov.

Nasledujúce môže byť alternatívou k vyššie uvedenému prístupu.

Raňajky: Odšťavujte niekoľko paradajok. Pridajte čajovú lyžičku horúcej omáčky a lyžičku mandľovej pasty (mandle poskytujú telu dostatočné množstvo antioxidantov a bielkovín).

Obed: Dajte mrkvu do odšťavovača, aby ste dostali plné poháre. Pijte mrkvovú šťavu šálkou hladkého jogurtu.

Večera: Zmiešajte ovocie s nízkymi kyslými hladinami (jablká, banány a mrkva), aby váš metabolizmus zostal aktívny počas spánku.
Grapefruitova diéta

V tejto strave musíte jesť grapefruit na každom jedle, kombinovať ho s malým kúskom celozrnného pšeničného chleba a zelených šalátov.

Želatína – podľa Medline Plus, želatína (bez ovocia alebo iných zložiek) je ďalšou nápojovou tekutinou, ktorú máte. Musíte však dodržiavať pokyny uvedené na štítku a pokyny lekára.

Prečítajte si: Letné šalátové recepty
dôležité informácie

Tekutá výživa by mala vyvažovať živiny, ktoré ľudské telo potrebuje počas celého dňa. To nie je vždy prípad; kvapalná strava často postráda živiny. Kvapalné diéty by sa nikdy nemali vykonávať bez lekárskeho dohľadu. Podľa štúdie uskutočnenej univerzitou Vanderbilt sa miera úspešnosti tekutých diét medzi jednotlivcami líši. Tí, ktorí sa nachádzajú na plánoch s lekárskym dohľadom, môžu využívať kvapalné diéty a schudnúť, okrem zníženia zdravotných rizík (vrátane zmiernenia príznakov cukrovky, vysokého cholesterolu a vysokého krvného tlaku.

Tekutá výživa sa musí vykonávať krátkodobo (povedzme až 7 dní) v závislosti od vašich zdravotných potrieb. Kvapalné diéty sa majú konzumovať v pravidelných intervaloch, aby sa zistila, či hladina energie zostáva vysoká a či hladina cukru v krvi je v zdravom rozmedzí. Ak dôjde k zle vedeniu, môžu sa vyvinúť mnohé negatívne dôsledky (vrátane spomalenia metabolizmu, únava, závraty, nauzea, tráviace stavy, nepravidelný srdcový tep a strata tuku).