Prečo má masáž blahodarné účinky

Masáž sa od dávnych čias používa na zmiernenie bolesti a podporu hojenia. Existuje mnoho rôznych typov masáže, ale väčšina ponúka podobné výhody. Masáž sa zvyčajne nepovažuje za náhradu za iné typy lekárskej starostlivosti, ale môže sa použiť spolu s inými metódami liečby, aby sa pacientom poskytli čo najlepšie výsledky. Poraďte sa s licencovaným masážnym terapeutom, aby ste prediskutovali, aký typ masáže vám môže najlepšie vyhovovať a ako môžete využiť masážnu terapiu.
Video dňa
Prírodná liečba bolesti

Masáž zmierňuje bolesť pre mnohých ľudí vrátane tých s artritídou, fibromyalgiou, lupusom, poraneniami chrbtice, migrénami, športovými zraneniami a mnohými ďalšími stavmi. Masáž zmierňuje bolesť tým, že znižuje svalové napätie a tiež spúšťa uvoľňovanie endorfínov, prirodzenej bolesti uvoľňujúcich chemikálie v mozgu, podľa Florida State Massage Therapy Association.

Pomáha pri depresii

Podľa Štátnej asociácie masáží, masáž zvyšuje hladinu serotonínu v mozgu, čo pomáha predchádzať alebo zmierňovať depresiu. To je to isté, čo robia mnohé antidepresívne lieky, známe ako selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu alebo SSRI. Navyše mnohí ľudia nájdu utuženie masáže a jednoducho ťažia z nejakého ľudského kontaktu a pocitu spojitosti s masážnym terapeutom, ktorý môže pomôcť aj pri depresii.
Znižuje úroveň stresu

Masáž znižuje napätie a vyvoláva relaxáciu, ktorá zmierňuje úzkosť. Zvýšenie serotonínu pomáha znižovať aj úzkosť. Masáž tiež zmierňuje niektoré fyzické príznaky úzkosti, ako je rýchla srdcová frekvencia.
Chytiť nejaké lepšie Zzzs

Masáž pomáha mnohým ľuďom relaxovať, čo môže pomôcť pri nespavosti a zlepšiť kvalitu spánku. Úzkosť, bolesť a depresia často narúšajú dobrý spánok a keď masáž pomáha zmierniť tieto stavy, môže tiež zlepšiť spánok.
Zlepšuje funkčnosť imunitného systému

Podľa MassageTherapy.com, webovej stránky prevádzkovanej Associated Bodywork a masážnych profesionálov na vzdelávanie verejnosti o masáži, masáž zlepšuje funkciu imunitného systému stimuláciou lymfatického systému. Lymfatický systém pomáha zbaviť telo odpadu, trosiek, toxínov a patogénov. Tekutina cirkuluje v lymfatickom systéme podobne ako cirkulácia krvi cez kardiovaskulárny systém, ale nie je čerpadlo, ako je srdce, ktoré pomáha cirkulácii lymfatickej tekutiny. Masáž pomáha cirkulácii lymfatickej tekutiny, ako je vysvetlené na webovej stránke Národného integrovaného združenia zdravia.
Získate prekrvenie

Podľa Štátnej asociácie masáží na Floride, masáž znižuje vysoký krvný tlak a tiež spomaľuje srdcovú frekvenciu. Samozrejme, masáž pomáha ľuďom uvoľniť, čo tiež znižuje krvný tlak. Masáž zlepšuje obeh, podľa MassageTherapy.com, ktorý zlepšuje prietok krvi do všetkých orgánov. Dobrý obeh zlepšuje stav pokožky, čo je v skutočnosti najväčším orgánom tela. To môže dokonca znížiť jazvy tkaniva alebo striže.