Zbavte sa dymenia krbu

Pre väčšinu ľudí je večer pred krbom ukľudňujúci a uvoľňujúci zážitok. Neexistuje však nič zvlášť upokojujúce nežiadúce dymové kúpele krbu, ktoré sa vniknú do domu, kým horí oheň. Dym, ktorý uniká cez otvorenie krbu, je výsledkom nedostatočného tavenia krbu, ktorý môže byť spôsobený viacerými faktormi. Tu sú niektoré z najbežnejších príčin a riešení.

Dom je dobre izolovaný:
Na rozdiel od stredne zdvorilého domu, dom, ktorý je relatívne vzduchotesný, nemusí byť schopný dodávať dostatok vonkajšieho vzduchu do ohňa, čo má za následok negatívny tlak v domácnosti. Dobre izolované domy môžu využívať ventilátor vonkajšieho vzduchu inštalovaný v krbe na uspokojenie potrieb požiaru. Mnohokrát dobrý mason môže retrofitovať ventilačný prívod vzduchu v existujúcom krbe. Skúste otvoriť okno v miestnosti krbu pri spaľovaní. Ak krb začne kresliť lepšie, je to pravdepodobne problém.

Ventilátory v domácnosti:
Bežný kuchynský kúpeľ alebo ventilátor kúrenia by mohli byť príčinou vášho dymu v krbe. Ďalším vinníkom môže byť fanúšik ventilátora vykurovacieho systému s horúcim vzduchom, najmä ak je spätný ventilátor pece umiestnený v rovnakej miestnosti ako krb. Tieto typy fanúšikov môžu veľmi ľahko vytvoriť silný negatívny tlak, ktorý bráni správnemu naťahovaniu krbu. Ak sa uistite, že všetky tieto typy fanúšikov sú vypnuté pri spálení krbu, problém s dymom môže zmiznúť.

Príliš teplé vonku:
Dokonca aj krby, ktoré skvelé teplo, keď je jeho studená vonku, je známe, že vyfukuje dym v krbe, keď je trochu teplejšia. Čím je teplotný rozdiel väčší ako vnútorná izbová teplota a vonkajšia teplota, tým lepšie bude požiar. Pri spálení krbu si všimnite vonkajšiu teplotu. Pri požiari, keď je chladnejšie, môže pomôcť.

Problémy s klapkou / komínom:
Uistite sa, že klapka je otvorená celú cestu. Niekedy je na komínku dymový kryt alebo dokonca iný tlmič, ktorý môže byť prekážaný a potrebuje pozornosť. Vyskúšajte odborníka, aby zistil, či je to tak.

Komín musí byť čistený:
Vytvorenie kreozotu v komíne môže znížiť tok výfukových plynov, čo môže spôsobiť dym v krbe a môže tiež viesť k požiaru komína. Rozbitá komínová dymovacia komora môže tiež spôsobiť ťažkosti pri kreslení. Nájdite si komín, aby ste si mohli prezrieť krb a poškodiť ho. To je niečo, čo by sa malo robiť aspoň raz ročne, aj keď váš krb funguje dokonale.

Mokré palivové drevo:
Nie je nezvyčajné, aby problém bol namočený mokrým palivom. Požiar, ktorý vyzerá ako dych, alebo spôsobí, že syčivý zvuk má horenie, môže mať vysoký obsah vody. Takýto požiar jednoducho nemôže generovať dostatočné teplo, aby komín mohol dobre čerpať. Ak narazíte na dva menšie kúsky suchého dreva, mali by ste počuť ostrý a ostrý zvuk. Ak počujete tupé “dud”, drevo je najpravdepodobnejšie mokré. Skúste vytvoriť oheň s drevom, ktorý je pozitívny, suchý ako drevený odpad, ktorý bol pod krytom.

Nesprávne postavený krb:
Ak ste vylúčili možné príčiny uvedené vyššie, chybný dizajn krbu je pravdepodobne dôvodom vášho problému s dymom v krbe. Existujú kritické časti krbu, ktoré musia byť postavené na špecifické veľkosti vo vzťahu k iným komponentom. Veľkosť rozmerov dymov a otvorov krbu je mimoriadne dôležitá. Medzi ďalšie faktory patrí konštrukcia dymu, veľkosť a tvar klapky, výška komína vo vzťahu k vrcholu výšky strechy atď.

Prestavba alebo úprava existujúceho krbu jednoducho nie je realistickou voľbou pre väčšinu majiteľov domov. Rekonštrukcia dymu, ohňa alebo pridanie výšky do komína môže stáť 10 000 EUR alebo viac! Mnohokrát také ambiciózne pokusy o úpravu dymového krbu sú neúspešné a problém pretrváva. K dispozícii sú drahé komínové odsávače, ktoré vytiahnu dym z komína. Tieto jednotky však neodporúčame, pretože ich silná schopnosť vysávača skutočne vyžaruje príliš veľa tepla z domu a von z komína.

Stropná mriežka odstraňuje krbový dymTak je to, ako urobiť nesprávne postavený krb ako paradajka:
Vytváranie vášho temperamentného krbu správnym tempom a zároveň tešící sa dramatickému nárastu tepelného výkonu je v dosahu! Jednoducho odstráňte aktuálny košík a nahraďte ho našou exkluzívnou vertikálnou krbovou mriežkou “Wall of Fire”. Náš revolučný dizajn umiestňuje celý oheň a prievan proti zadnej stene krbu. Všetok dym z krbu je teraz tesný na zadnej strane schodiska. Medzi ďalšie výhody našej unikátnej roštu patrí väčší tepelný výkon a samozapalovací proces, ktorý prakticky eliminuje požiar.

Náš úžasný rošt “Stena ohniska” je vysoko odporúčaný mnohými rešpektovanými kamenármi a komínmi na celom území krajiny. Jednoducho povedané, vedia, že zastaví dym v krbe