Aký je štýl vašej kuchyne?

Zatiaľ čo štýly kuchyne sú definované kultúrou, regionálnymi klimatickými podmienkami a ďalšími vonkajšími faktormi, existuje celá rada trvácnych štýlov.

 

Škandinávsky štýl

Škandinávsky štýl môže byť tiež opísaný ako “biela a ľahká” a bol v posledných rokoch veľkým trendom a niekoľko moderných zvratov je naďalej veľmi populárne. Tento dizajnový pohyb je skutočne charakterizovaný jednoduchosťou a funkčnosťou navzájom prepojenou … čisto vyzerajúcou kuchyňou, ktorá je potešením na použitie.

Myslite na štýlovú jednoduchosť; myslite  na kvalitu, mäkké, ale trvalé prvky dreva s čistými líniami, ktoré sú typicky obklopené svetlejšími tónmi. Tento dizajn dýcha nadčasovosťou.

Aj keď je v poriadku zaviesť niektoré jednoduché náznaky farieb, vaša dizajnová prednosť je smerom k zavedeniu teplých a textúrnych prvkov, ktoré dávajú jemný dôraz na celkový dizajn. Tento štýl, ak je popravený dobre, môže byť veľmi trendová a obľúbená kuchyňa ideálna pre všetky moderné domy.

 

Prirodzený a neutrálny štýl

Zatiaľ čo farba môže rozžiariť miestnosť, prírodné a neutrálne nemusí mat ‘nudné. Chytrý neutrálny dizajn sa dá ľahko prispôsobiť ľubovoľnému štýlu od tradičného po krajinu až po súčasnosť. Je to šikovný prístup, ak máte kľúčové dekorácie (umelecké diela alebo špeciálne zbierky), ktoré môžu byť zarámované do príjemného pozadia.

 

Nová vlna krásnych teplých drevených laminátov znamená, že tento vzhľad je cenovo dostupný a odolný a ako nič, čo ste už videli – uvidíte, ako táto Riga soľ – moderný drevitý laminát s jemným textúrovaným pocitom vyzerá na vás? Alebo ste dosť odvážni na to, aby ste použili kokosový smrek ako veľký zemitý prvok – skvelý vo veľkom otvorenom priestore, kde cesty nie sú tak dobre definované?

 

Moderné kuchyne

Spýtajte sa niekoho, čo je moderné a dostanete inú odpoveď … Zamyslite sa nad elegantnými modernými dizajnovými nápadmi a inovatívnym použitím farieb / textúr – zvyčajne je to opačný tradičný. Stále zmätený?

Tento štýl sa dá charakterizovať čistými líniami (uvažujte o otvorených dverách), elegantnými alebo integrovanými spotrebičmi a hardvérom, nedostatkom jedinečných dekoratívnych predmetov (ako sú vázy, misky, silné umelecké diela) a silné lineálne prvky na spojenie úsekov – na pripojenie základňových a nadzemných skríň alebo na veľký lesklý benchtop ostrov na ukotvenie vizuálneho priestoru.

 

Súčasné kuchyne

Niečo odvážne, zarážajúce, ale upokojujúce. Vychutnajte si silu z tohto istého štýlu, ak sa opovažujete?

Súčasné kuchyne sú najlepšie považované za čisté, jednoduché a prehľadné … Zatiaľ čo moderný kuchynský štýl je navrhnutý okolo štruktúry a mriežky, súčasná kuchyňa je často viac hravá vo forme a dokončí, vrátane odvážnych prvkov iných štýlov a vytvára vlastné vyhlásenie priestoru a vlastníka.

Začnite so základmi bielych stien a bielymi plochými skriňami a pridajte odvážnu štruktúru a textúru pomocou umelých materiálov, ako je nehrdzavejúca oceľ, betón, meď, sklo … Aj keď máte naozaj otvorenú licenciu, pokiaľ ide o farbu, dajte si pozor preplnenie dizajnu – buď vizuálne s farbou, alebo fyzicky s konkurenčnými štruktúrami …

 

Prechodné kuchyne

Nemôžete rozhodnúť o svojom štýle? No máte šťastie. Novšie hnutie, ktoré sa nazýva prechodový štýl, môže byť priamo v dizajne.

 

Zamyslite sa nad teplo a tradičným dizajnom (kuchyňa, ktorú ste milovali), ale modernizovali sa čistými jednoduchými líniami zo súčasnej školy myslenia. Tento štýl vám dáva možnosť vytvoriť silný tradičný vzhľad, ale v kontexte niečoho skutočne sviežeho a moderného.