Zajednajte si pobyt na horskej chate

Pobyt pri mori má svoje čaro, o tom nemôžeme pochybovať. Ak vám to ale tento rok nevyšlo, ale aj tak by ste si radi dopriali kľud od práce a od povinností v domácnosti, odporúčame vám zajednať si pobyt priamo v prírode na horskej chate.

Žiadna Wi-fi 

Žblnkotanie horského potoka, spev vtákov, šum vetra – toto všetko vás čaká v prírode. Neočakávajte, že tam budete mať Wi-fi a signál. Svoj mobil po príchode odložíte a zaujímať sa skôr budete o to, či máte dostatok narúbaného dreva v koši určenom na drevo. Kontakt s prírodou je dôležitý, najmä ak pracujete v stresujúcej práci a domov chodievate úplne vyčerpaní. Viete si predstaviť, čo by s vami urobil týždeň bez prístupu na internet? Určite by ste si oddýchli a hlavne, vychutnávali by ste si to, čo v meste nenájdete.

Máte si z čoho vyberať

Horských chát je na Slovensku veľmi veľa. Slovensko sa môže pochváliť množstvom horských oblastí, ktoré ponúkajú spleť turistických chodníkov, výhľadov, zrúcanín, hradov, ale aj množstvo tradičných podujatí v prírode. Ak potrebujete vypnúť a jediné, na čo myslíte, je romantika pri krbe, neváhajte a vyhľadajte si chatu, ktorá vás zaujme svojim vzhľadom a polohou. Jediné, o čo sa budete starať, je to, aby ste mali pitnú vodu, aby ste mali chatu zabezpečenú pred zlodejmi a to, aby krbová mriežka držala na mieste.