Začiatky podnikania

Mnohí z nás žijú v mylnej predstave, že podnikanie je jednoduché. Dokonca už len pri zakladaní vlastnej eseročky sa dokáže budúci podnikateľ poriadne zapotiť. Množstvo dokumentov, ktoré treba podpísať, skontrolovať, ísť odoslať, vie budúcich podnikateľov natoľko zdržať, že by boli radšej, keby im s týmito papierovačkami a vybavovačkami niekto mohol pomôcť.

Firmy, ktoré vám ochotne poradia a pomôžu 

Na Slovensku máme firmy, ktoré sa zaoberajú zakladaním nových firiem. Výhodou najmä pre nedočkavých podnikateľov bude, že si namiesto toho, aby čakali na založenie vlastnej novej s.r.o. firmy budú môcť odkúpiť novú ready made spoločnosť. V podstate sú to firmy, ktoré sú vopred založené a čakajú len na to, kým si ich nový podnikateľ kúpi. Podnikateľ nemusí čakať na zapísanie do obchodného registra. Vďaka ready made spoločnosti môže začať podnikať už v daný deň.

Na kanceláriách dokážete ušetriť 

Podnikateľa – začiatočníka proces zakladania spoločnosti dokáže vyšťaviť najmä po finančnej stránke, preto nie je nikdy na škodu kúpiť si na začiatok virtuálnu kanceláriu v Bratislave. V porovnaní s klasickou kanceláriou je to omnoho lacnejšia varianta. Dokážete ušetriť až niekoľko stoviek eur, čo ako začínajúci podnikateľ určite oceníte.

Začiatky podnikania bývajú náročné, o tom nepochybujte. Čaká vás dlhá cesta na výslnie. Treba investovať do reklamy na Facebooku, posilniť pozície vo vyhľadávačoch a najmä ponúkať kvalitné produkty a vytvoriť si dobrý vzťah so zákazníkmi. Oni sami dokážu na základe spokojnosti šíriť dobré meno vašej firmy. Nepodceňte preto prezentáciu svojej firmy. Uvidíte, že behom chvíle budete žať prvé úspechy.