Ako vyberať detskú posteľ

Keď sa vaše malé dieťa posunie z postieľky na skutočnú posteľ, môže byť zložité rozhodnúť, aký typ postele bude pre nich najlepšie. Bezpečnosť a praktickosť sú hlavnými faktormi, ale budete musieť vziať do úvahy aj dostupný priestor a ak budú zdieľať s ostatnými súrodencami. Existuje veľa kreatívnych možností pre detské postele, od svetlých a farebných vzorov až po postele s posuvnými plochami a ihriskami. Tu je náš stručný návod, ktorý vám pomôže vybrať správne lôžko pre vaše dieťa.
Poschodové postele

Klasika mnohých detských vecí, poschodové postele sú skvelým spôsobom, ako šetriť miesto v domácnosti. Tradične ide o možnosť, ktorá sa používa vtedy, keď dve deti zdieľajú miestnosť, pričom mnohé lôžka sa demontujú na dve samostatné postele, ak je to potrebné. Táto všestrannosť je skvelá, pretože deti starnú a šetrí vám to, že musíte spätne odkúpiť posteľ po krátkom čase. Ak potrebujete viac miesta, môžete sa pozrieť na trojlôžkové poschodové postele, ktoré obsahujú dvojité postele v dolnej časti.

Poschodové postele sa zvyčajne nachádzajú v drevených a kovových doplnkoch. Kovové postele sú ľahšie a možno ich ľahšie dať dohromady, ale táto ľahkosť ich môže robiť menej odolnými než drevenými alternatívami, čo je vec, ktorú treba zvážiť, ak vaše deti používajú posteľ ako lezecký rám! Drevené postele majú tendenciu byť drahšie, ale často sa nachádzajú v rôznych svetlých farbách a môžu trvať roky opotrebenia. Upozorňujeme tiež, že poschodové postele sú odporúčané pre deti staršie ako 6 rokov, pretože môžu byť horolezectvom pre mladšie deti.
Batoľatá postele

Zvyčajne menšie ako jedna posteľ, tieto často prichádzajú do dizajnu novosti, vrátane áut, lodí a magických vozňov. Sú skvelou voľbou pre mladšie deti, nielen pre zábavu a vzrušenie pred spaním, ale aj preto, že obsahujú bočné zábradlie, ktoré zabraňujú tomu, aby sa vaše dieťa posúvalo z postele. Ide o prirodzený krok od detskej postieľky po plnohodnotnú posteľ a pomáhajú pri prechode ľahko a bez stresu pre vaše dieťa. Väčšina lôžok pre batoľatá sa taktiež hodí do matraca, takže je skvelá hodnota, praktická voľba.
Vysoké postele

Ideálne pre staršie deti, majú pracovnú alebo hernú plochu pod zdvihnutou posteľou. Skvelé pre menšie priestory, dokážu vidieť dieťa až do dospievania, pričom ihrisko sa postupne mení na určenú domácu úlohu. Existuje toľko možností, pokiaľ ide o dizajn týchto postelí, s mnohými vrátane zábavy slide a dokonca aj bočné listy premeniť spodnej do den.