Kedy je čas vymeniť vankúš?

Bolo to dobrý článok o “bizarných dátumoch uplynutia, ktoré ste nikdy nepočuli” v denníku Daily Mail v stredu minulého týždňa. Bolo zaujímavé vidieť, že to tiež obsahovalo vankúše.

Bola tu ponuka od jedného z našich členov nákupnej skupiny, Ulster Stores, ktorí tiež vlastnia de Gruchy v St Helier, Jersey, obchod, ktorý som pracovala 10 rokov ako konzultant. Každopádne dosť nostalgie, späť k článku.

Životnosť vášho vankúša veľmi závisí od kvality použitých materiálov a náplní. Zdravý rozum diktuje, že lacný polyester naplnené vankúš nebude trvať tak dlho, ako drahšie dobre naplnené Snuggledown Clusterfibre vankúš. Dostanete len to, za čo zaplatíte. Ako uvádza článok, niektoré lacné vankúše môžu stratiť podporu po 6 mesiacoch.

Máme tendenciu zásobovať lepšie koncové vankúše a nechať lacné a veselé ostatným maloobchodníkom. Je to falošná ekonomika, ktorú trochu strávite, keď strávite trochu viac, môžete mať vankúš, ktorý trvá 4 krát dlhšie.

Existuje niekoľko testov, ktoré môžete vykonať, aby ste videli, či je váš vankúš ešte neškriabaný. Jednoduché je umiestniť ho do šírky smerom cez prednú ruku. Ak sa zrúti na oboch stranách, je pravdepodobne čas na ich nahradenie. Nebol som si úplne istý, že Sammy Margo je “zlomený vankúš test”. Odporúča sklopiť vankúš v polovici dĺžky a umiestniť na ňu trenažéra, aby zistil, či vankúš vyhodí trenažéra. Naozaj nemôžem vidieť, že pracovať s mojou veľkosťou 12s, s výnimkou Dunlopillo Serenity Latex vankúš. Ale potom je latex extrémne odolný, zotavuje sa rýchlo a zdá sa, že trvá navždy.

Ale na vážnejšie poznámku, zlý vankúš môže spôsobiť užívateľovi problémy s krkom a chrbtom. Správny vankúš by mal zaistiť správne vyrovnanie chrbtice a podporu ramena a ramien. Preto ak máte tendenciu spať na prednej strane tenký mäkký vankúš je správna voľba pre vás. Pri zadnom spánku by sme odporúčali stredný vankúš a najbežnejšiu spánkovú pozíciu, bočný spánok vyžadujú hlboko vyplnený pevný vankúš.